Armatura łazienkowa – praktyczne i funkcjonalne aspekty

Armatura sanitarna, czyli wszystkie te urządzenia, które wspomagają gospodarkę wodną i działają na zasadzie urządzeń peryferyjnych podających i dozujących wodę, są po pierwsze niezmiernie istotnie, jeśli chodzi o komfort użytkowania instalacji wodnych i kanalizacyjnych, a po drugie mają niebagatelne znaczenie w racjonalnym gospodarowaniu wodą.

Estetyka plus funkcjonalność

W przypadku armatury łazienkowej jak nigdzie indziej ważne jest połączenie estetycznego wyglądu dopasowanego do naszych wymogów, stylistyki pomieszczeń i urządzeń sanitarnych, z których korzystamy, z wygodą użytkowania i oszczędnością w zużyciu wody. Dzisiejsze technologie produkcji i parametry konstrukcyjne urządzeń z zakresu armatury sanitarnej z jednej strony ułatwiają, z drugiej utrudniają wybór peryferiów choćby z tego prostego względu, że do wyboru mamy całkiem sporo rozwiązań.

Montaż armatury

Przede wszystkim armaturę sanitarną możemy montować naściennie lub podtynkowo. Sposób montażu decyduje o wyglądzie łazienki. Dodatkowe wyposażenie i konstrukcja baterii umywalkowych, zlewozmywakowych, bidetowych i spłuczek do misek ustępowych reguluje przepływ wody i ułatwia lub utrudnia jej oszczędzanie. Pamiętajmy, że kładąc nacisk na oszczędność, wcale nie musimy rezygnować z estetyki.

Jakiego rodzaju armature wybrać

Jakiego rodzaju armatura łazienkowa najlepiej sprawdzi się w oszczędnej gospodarce wodnej?

Zaoszczędzimy, stosując baterie z perlatorami. Perlatory napowietrzają wodę, sprawiają, że strumień wody jest silniejszy przy znacznie mniejszym zużyciu wody. Kolejnym sposobem jest stosowanie baterii z głowicami termostatycznymi lub baterii bezdotykowych – baterie te ograniczają przepływ wody jedynie do minimum czasu potrzebnego do wykonania danej czynności toaletowej. Stosując spłuczki ze stoperami lub z przyciskami dwudzielnymi (3 / 6 litrów) zaoszczędzimy wodę podczas korzystania z miski sedesowej – w tym przypadku straty i oszczędności są chyba najbardziej spektakularne.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 ⁄ 1 =