Łazienki gościnne często są zdecydowanie mniejsze, dlatego trzeba dobrze przemyśleć aranżacje takiego pomieszczenia. Nie można również zapomnieć o tym by stworzyć jak najbardziej neutralne warunki, by nasi goście mogli poczuć się bezpiecznie w łazience. Łazienka gościnna jest rzadko używana, dlatego trzeba ją stworzyć w taki sposób by była łatwa w utrzymaniu.

Jakie kolory, jakie ozdoby?

W łazience gościnnej dobrym pomysłem jest stworzyć ją w bardzo prostych kolorach i kształtach. Białe ściany, jasne umywalki, delikatne oświetlenie, to rzeczy które warto przemyśleć. Warto dobrze zaopatrzyć łazienkę w papier toaletowy i inne artykuły sanitarne. Dobrym dodatkiem są również malutkie ozdobne ręczniki, które są łatwe w utrzymaniu. Suszone kwiaty w wazonie są pięknym akcentem w łazience i nie trzeba ich podlewać więc również nie trzeba się nimi jakoś specjalnie zajmować.

Przechowywanie i oświetlenie

Półki w łazience powinny być przeszklone po to by Nasi goście nie musieli otwierać każdej szafki w poszukiwaniu konkretnego przedmiotu. Również, żeby zadbać o komfort psychiczny gości, warto zakupić odświeżacze powietrza i świece, które nadadzą bardziej intymnej atmosfery. Żółte żarówki ocieplą wizerunek jasnej łazienki, natomiast białe nada bardziej wypolerowanego wyglądu. W zależności od Naszych potrzeb możemy wybrać jedno albo drugie. Trzeba pamiętać, że w łazienkach bez okien sztuczne oświetlenie jest kluczowe.

Położenie łazienki gościnnej

Łazienka gościnna powinna być zlokalizowana niedaleko przestrzeni użytku codziennego (salonu lub jadalni). Dostęp do niej mu być łatwy i intuicyjny. Jest jeszcze opcja łazienki połączonej z pokojem gościnnym. W tym wypadku można ją stworzyć w stylu odpowiadającym do pokoju gościnnego.

Łazienki gościnne są niedocenianym aspektem domu. Trzeba pamiętać, że są one Naszą wizytówką, ponieważ pokazują nasze podejście do gości. Prostota jest tutaj wskazana, by goście nie czuli się przytłoczeni stylem łazienki. Oczywiście trzeba pamiętać żeby łazienka była funkcjonalna – bo to jest jej cecha nadrzędna. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/mala-lazienka-goscinna-sprawdzone-rozwiazania-i-inspiracje