Poddasze, czyli pokój umieszczony bezpośrednio pod dachem może wydawać się ciężkim do urządzenia. Niefunkcjonalne skosy nie są łatwą cechą przy urządzaniu pomieszczeń tego typu. Jednak stworzenie funkcjonalnego pokoju na poddaszu wcale nie jest nie możliwe, wystarczy dobry plan oraz stosowanie się do porad, które umożliwią całkowite wykorzystanie całej tej powierzchni, niektóre z nich przedstawimy w tym artykule.
Poddasze może być wykorzystane na wiele sposobów, całe mieszkanie umiejscowione na strychu może wyglądać niesamowicie, jeżeli pomysłowa osoba zajmie się jego urządzaniem. Jednak w tym tekście dowiesz się jak urządzić piękne oraz funkcjonalne biuro na poddaszu.

Kilka powodów dlaczego potrzebne Ci jest domowe biuro

W ostatnim niemiłym czasie domowe biura stały się czymś bardzo ważnym w życiu każdej firmy, dzięki nowoczesnej technologii, którą prawie każdy posiada w domu, większość pracy biurowej mogła zostać wykonana zdalnie, a firmy nie musiały zamykać swojej działalność. Większość ludzi natomiast nie skupiała się na swojej pracy, tak jak powinna, jeżeli masz:

  • Dzieci
  • Chaotycznie urządzony dom
  • Dużo współlokatorów
  • Zwierzęta

Ciężką pracę na, której musisz być skupiony

Biuro jest czymś, co przyda Ci się, aby twoja praca była wykonana równie profesjonalnie, jak z siedziby firmy.

Gdzie wstawić biurko?

Biurko jest najważniejszym elementem każdego biura, to na nim wypełniasz dokumenty i stawiasz swoje główne narzędzie pracy – komputer.
Ważne, aby nasz blat roboczy był dobrze oświetlony dlatego najlepiej postaw swoje biurko przy oknie, nie tylko dzięki wykorzystaniu przyrody będziesz oszczędzać na prądzie, ale również możesz szybko przewietrzyć swój umysł w czasie długiego dnia pracy.
Dzięki umiejscowieniu biurka pod skosem idealnie wykorzystasz miejsce, które jest ciężkie do urządzenia.

Przechowywanie dokumentów

Biuro oznacza dużą ilość dokumentów, które niestety muszą być wydrukowane, a to zajmuje dużo miejsca. Dlatego dobrym pomysłem są szafki tworzone na wymiar.
Szafki na wymiar wpasują się w ścianę ze skosem, dzięki temu każdy centymetr pomieszczenia zostanie wykorzystany w pożyteczny sposób. Takie szafki mogą być trochę droższe, jednak łatwiej jest wykonać takie na zamówienie niż znaleźć w sklepie.
Zalety szafek robionych na wymiar:

   • Wykorzystanie miejsca
   • Wiele półek
   • Wymarzona kolorystyka
   • Dowolna wysokość i ilość półek
   • Dużo miejsca na dokumenty

Jaki kolor ścian do biura na poddaszu?

Poddasze zazwyczaj, ze względu na okna dachowe, są bardzo ciemne. Dlatego warto, aby nasz biuro było pomalowane na kolory jasne, które odbiją światło, dzięki temu pomieszczenie będzie jaśniejsze a optycznie bardziej przyjazne i czystsze.
Atmosfera stworzona przez pomalowanie pokoju na jasny kolor będzie sprzyjała długiej pracy i nie stworzy optycznego chaosu, który jest negatywnym czynnikiem przy pracy biurowej.
Również, jeżeli mamy zamiar prowadzić spotkania w takim pomieszczeniu, jasne kolory wydają się bardziej profesjonalne, a dla klientów bardziej przyjazne.
Kolory idealne do biur na poddaszu:

   • Biały
   • Kremowy
   • Jasny Szary

Jednak jeżeli jeden kolor będzie wydawać się nudnym drewniane panele czy biała cegła będą dodawać uroku i spokojnego klimatu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom urządzisz Sobie przepiękne biuro na poddaszu i praca z domu nie będzie już dla Ciebie katorgą. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/aranzacja-domowego-biura-na-poddaszu-porady-i-inspiracje