Kuchnia w kolorze fuksji – inspiracje

Kuchnia w kolorze fuksji jest bardzo oryginalnym i odważnym pomysłem. Decydując się na tak mocną, zdecydowaną barwę dobrze zachować pewien umiar. Ważne jest ponadto idealne połączenie jej z innymi kolorami oraz dodatkami, które będą znajdować się we wnętrzu. Aby ,,nie przedobrzyć” wystarczy wybrać jedynie jeden, góra dwa kolory, które stworzą całość z barwą fuksji. To właśnie fuksja ma być w kuchni motywem przewodnim, do którego będzie się dodawać pasujące elementy.

Fuksja w kuchni – połączenie fuksji, czerni i bieli

Fuksja świetnie komponuje się z bielą. Szafki kuchenne warto zrobić właśnie w tych dwóch kolorach. Niech górne szafki będą białe, a dolne pozostaną w kolorze fuksji. Da to niesamowity i niezwykle efektowny kontrast. Można wybrać szafki z połyskiem. Połysk bardzo dobrze wydobędzie barwy i przykuje uwagę gości. Przestrzeń pomiędzy szafkami niech zostanie wypełniona białym szkłem. Dobrym pomysłem jest zrobienie nad szafkami kuchennymi sufitu podwieszanego, który pomalowany zostanie na kolor fuksji. Szafki kuchenne od góry oświetlone będą żarówkami typu led. Nada to kuchni nowoczesnego wyglądu. Kolor sprzętu agd w kuchni dobrze będzie wybrać w kolorze czarnym. Barwa ta idealnie zagra z fuksją i bielą. Nada ona kuchni wyrazistego i eleganckiego charakteru. Meble, takie jak stolik czy krzesła można kupić czarno białe. Materiałem, z którego zostaną zrobione, będzie szkło i metal. Dobrym wybór to biały, przeszklony stół z czarnymi metalowymi krzesłami do kompletu.

Dodatki do kuchni w kolorze fuksji – inspiracje

Oświetlenie do kuchni w kolorze fuksji powinno być jasne i punktowe. Dobrze zrezygnować z żyrandoli na rzecz spotów z żarówkami typu led. Lepiej unikać barwy zimnej. Jedynie nad stołem kuchennym warto zawiesić jedną metalową, wiszącą na lince czarną lampę. Wnętrze nie może być przytłaczające, ponieważ główną rolę mają w nim odgrywać barwy. Oświetlenie powinno być jedynie, niezbyt rzucającym się w oczy dodatkiem. Dzięki, temu kuchnia będzie wyglądać elegancko i nowocześnie. Na ścianie, przy której będzie stał stół warto zawiesić obraz. Niech kolorem przewodnim na nim zostanie fuksja. Dodatki, takie jak garnki, talerze, noże oraz widelce należy wybrać w kolorze czarnym i białym.

Kolor fuksja w kuchni – pomysł z drewnem

Kuchnię w kolorze fuksji można połączyć również z nowoczesnym drewnem. Górne szafki kuchenne niech mają barwę fuksji, dolne natomiast wybierzmy z materiału imitującego egzotyczne drewno. Taka kombinacja będzie wyglądać bardzo elegancko. Dobrym wyborem do tak zaaranżowanej kuchni będą białe meble. Warto kupić okrągły biały stół i dobrać do niego krzesła, również w tym kolorze. Meble mogą być wykonane z wysokiej jakości plastiku. Sprzęt agd warto wybrać w kolorze metalu.

Połączenie fuksji i drewna – dodatki

Ciekawym dodatkiem do tak urządzonej kuchni będzie lampa wisząca na lince w kolorze metalu. Warto zawiesić ją nad stołem. Reszta oświetlenia również powinna być punktowa. Nie odwróci to uwagi od motywu przewodniego, jakim jest fuksja. Talerze i garnki w tym wypadku dobrze kupić w białym kolorze. Ciekawie będzie wyglądał obraz w drewnianej nowoczesnej ramie, który zawiśnie nad stołem kuchennym. Niech przedstawia kwiaty fuksji.

Dowiedz się więcej o aranżacjach z kolorem fuksji z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/7-zestawien-zywych-kolorow-farb-do-wnetrz?colors=violet%2Cpink&room=kitchen

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 + 13 =