Sypialnia dla dwojga

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem. W niej zaczynamy i kończymy każdy dzień, odpoczywamy, śnimy, marzymy. Jest to miejsce tylko dla nas, z założenia nie gościny tam innych osób. Jako przestrzeń tak intymna powinna odzwierciedlać cechy i potrzeby swojego właściciela. Zapewnić mu jak najwięcej wygody i komfortu. Zagwarantować zdrowy wypoczynek. Jak zadbać o tą indywidualność i wygodę, gdy miejsce to musi zacząć spełniać wymagania dwóch różnych osób, a co więcej, być nadal wygodne i funkcjonalne?

O czym pamiętać aranżując sypialnie

Przy aranżacji sypialni dla dwojga należy połączyć oczekiwania i upodobania już dwóch osób. Może być to dla nas wyzwanie, jednak zadowolenie partnera liczy się równie mocno jak nasze własne szczęście. Najlepiej więc robić to wspólnie i w razie konfliktu dążyć do kompromisów, które zadowolą obie strony.
Spokojna i zrównoważona stylistyka na pewno przypadnie do gustu tak kobietom jak i mężczyznom. Co więcej przyczyni się pozytywnie do jakości naszego wypoczynku. Trzymajmy się więc stonowanych jasnych barw, delikatnych pasteli i naturalnych materiałów. Zrezygnujmy z nadmiaru ozdób które mogą nas rozpraszać i ostrych wyrazistych kształtów, których obecność nie sprzyja odprężeniu. Niech sypialnia będzie miejscem pozwalającym skupić się przede wszystkim na relacji i kontakcie ze sobą samym i z naszym partnerem.

Jako, że wygospodarować trzeba miejsce dla dwóch osób zadbajmy o meble i przedmioty które w pierwszej kolejności dobrze spełniają swoje funkcje. Poza dużym wygodnym łóżkiem przyda się szafa, która pomieści rzeczy obojga użytkowników. Chyba że mamy to szczęście i posiadamy osobną przestrzeń na garderobę. Przydadzą się oczywiście szafki nocne. Na nich możemy stawić lampki odłożyć książkę, a jeśli któreś z pary jest okularnikiem tym mocniej doceni jej obecność. Dobrym pomysłem jest również komoda, która pomieści bieliznę, pościel i inne drobne przedmioty. Może na niej stanąć lustro. Przekształcić może ono mebel w toaletkę, przy okazji optycznie powiększając pokój. Za ozdoby niech posłużą przedmioty użytkowe. Elegancka rama lustra. Lampki nocne. Firany i zasłony w oknie. Miękki dywan w miłym kolorze. Nie zaszkodzi też jedna roślina doniczkowa lub kilka świec. Pamiętajmy o tym żeby wszystkie elementy współgrały ze sobą tworząc spójny obraz wnętrza.

Mała sypialnia dla dwojga – przykładowa aranżacja

Ściany w delikatnym beżu, jedna, za łóżkiem trochę cie mniejsza, w kolorze złamanego błękitu. Łóżko niezbyt szerokie. W odcieniu naturalnego, dość jasnego drewna. W takim samym stylu zachowane meble. Po obu stronach łóżka małe stoliki nocne z lampkami o białych abażurach. Po jednej stronie pokoju obszerna szafa na nóżkach nie sięgająca sufitu. Po drugiej, bardziej naprzeciw łóżka, wąska smukła komoda z szufladami na niej lustro w delikatnej ramie. Podłoga z paneli koloru dębu. Na niej puszysty niebieski dywan. Całości dopełnia biała pościel z beżowymi i niebieskimi elementami. Taka sypialnia ukołysze nas do snu jak cichy szum fal muskających brzeg przy spokojnym morzu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-wygodna-i-funkcjonalna-sypialnie-dla-dwojga

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
11 − 8 =