Aranżacja wnętrza to wyzwanie, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić. W większości przypadków nasze starania kończą się na tym, że otworzymy katalog popularnej firmy meblowej, wybierzemy zestaw najbardziej przypadający nam do gustu, a następnie uzupełnimy go kilkoma dodatkami dekoracjami, po czym sprawę zaczniemy uważać za zamkniętą.

Efekty takich działań często są dość przyjemne dla oka, jednak trudno w takich sytuacjach mówić o specyficznym klimacie i stylu. Jeśli bowiem pragniemy właśnie takiego efektu, warto przełamać współczesne myślenie o aranżacji wnętrz i wybrać coś ponadczasowego, zdecydowanie posiadające swój specyficzny charakter. Doskonałym pomysłem będzie francuski styl projektowania wnętrz.

Określona paleta kolorów

Styl francuski z pewnością kojarzy się większości osób z filmami kostiumowymi, dworami książęcymi i przepychem, na który nie stać przeciętnych ludzi. Jest w tym wiele prawdy, choć obecnie kwestia ceny nie jest już tak dużą przeszkodą, a osoba posiadająca odpowiedni gust i uzbrojona w wiedzę na temat francuskiej stylistyki powinna bez problemu poradzić sobie z urządzeniem wnętrza bez konieczności wydawania ogromnych ilości pieniędzy.

Podczas projektowania warto pamiętać, że najważniejsze jest wyczucie smaku i podkreślanie elegancji każdego elementu. Nie możemy jednocześnie przesadzać, gdyż bardzo łatwo osiągnąć efekt kiczowatości, z którego trudno będzie następnie się wydostać. Warto pastyl_francuski3miętać o odpowiednim oświetleniu, które nie może zostawiać miejsca wyobraźni.

Duże okna, duże przestrzenie i wszystko jak najbardziej widoczne, a do tego paleta jasnych, pastelowych kolorów, dodatkowo podkreślająca efekt dużych powierzchni i przejrzystości, która przecież jest tylko pozorna i maskuje bogactwo dodatków, zdobień i elementów, które muszą się znaleźć we francuskim wnętrzu.

Meble i dodatki

Odpowiednie meble i dodatki najłatwiej będzie zakupić poprzez dobry sklep wnętrzarski, specjalizujący się w określonym stylu. Dzięki rozwiązaniom wirtualnym nie powinno to jednak stanowić dla nikogo najmniejszego problemu.

Więcej inspiracji i przykładowych aranżacji znajdziewsz na blogu Villadecor, w artykule poświeconym stylowi francuskiemu