kawa z mlekiem elewacja domu

Kawa z mlekiem to kolor dobrze znany, głównie jednak stosowany we wnętrzach. W zależności od odcienia, przybiera barwę ciepłego brązu lub jasnego, optymistycznego beżu. Popularność różnych wariantów tej barwy wykracza poza wewnętrzne aranżacje. Czy elewacje kawa z mlekiem są dobrym pomysłem?

Elewacja domu kawa z mlekiem – nieszablonowa elegancja

Brąz jest elegancką, ciepłą barwą. Architekci wnętrz wiedzą jednak, że nie należy z nim przesadzać, zwłaszcza gdy mowa o ciemnych odcieniach tego koloru. Zasada ta sprawdzi się również w wyborze farby elewacyjnej. Zdecydowanie chętniej wybierane są jasne, mniej przytłaczające warianty koloru określanego jako kawa z mlekiem. Podobnie jak w smacznym napoju, także na elewacji może być mniej lub więcej bieli. Niektórzy decydują się na ciemniejsze, niemal czekoladowe ściany zewnętrzne. Tak intensywny kolor elewacji kawa z mlekiem nie jest jednak dobrą bazą. Można zastosować go w wybranych miejscach, na przykład w celu poprawy proporcji budynku czy podkreśleniu jego atutów. Nie zmienia to faktu, że dom w całości pomalowany na ciemnobrązowo nie będzie wyglądał korzystnie. I nie pomogą tu nawet białe okna czy inne jasne ozdobniki. Elegancko prezentują się natomiast stonowane elewacje domów kawa z mlekiem. Mogą być bardziej brązowe niż beżowe, grunt to zdecydować się na niezbyt nasycony odcień. Powierzchnię ściany należy też urozmaicić żywszymi akcentami. Ceglane, kamienne czy drewniane wstawki będą jak znalazł.

Nowoczesne i klasyczne elewacje domów kawa z mlekiem

Elewację w kolorze kawy z mlekiem można spotkać na budynkach, reprezentujących odmienne style architektoniczne. W klasycznych obiektach o zróżnicowanej bryle barwa ta nawiązuje do tradycji budownictwa, dawnych dworków z okiennicami i dwuspadowymi dachami. A jak prezentuje się nowoczesna elewacja domu kawa z mlekiem? Ten stonowany kolor szczególnie efektownie wpisuje się w wykończenie prostych, minimalistycznych domów. Wielobarwność, podobnie jak mocno nasycone barwy nie służą takim budynkom. Na pewno nie stosuje się ich jako bazy elewacji. W tej ostatniej roli kolor kawy rozjaśnionej mlekiem prezentuje się o wiele lepiej. Można uzupełnić go białymi, szarymi, a nawet zielonymi akcentami. Omawiana barwa w jaśniejszych tonacjach pasuje nawet do szarych dachów. To połączenie nieoczywiste, ale ciekawe. Powinno zainteresować inwestorów, szukających oryginalnych pomysłów na elewację. Ściany przywołujące na myśl kawę z mlekiem uzupełnią też czerwony dach. Aby uniknąć przytłaczającego efektu, należy jednak postawić na jaśniejszą farbę elewacyjną. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/kawa-z-mlekiem-unikalne-polaczenie-kolorow-na-elewacji