Rodzaje kamer przemysłowych stosowanych w systemach monitoringu

Montaż systemu monitoringu to skuteczny sposób na zabezpieczenie własnego mienia. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że nowoczesne kamery i rejestratory oferują wysoką jakość za rozsądną ceną. Dzięki temu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na instalację tego rodzaju urządzeń.

Podział kamer przemysłowych ze względu na budowę

Podstawę każdego systemu monitoringu stanowią kamery przemysłowe. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą m.in. wyglądem zewnętrznym. Za najbardziej tradycyjny uznawany jest sprzęt typu box lub bullet. Tego rodzaju kamery wyposażone są w prostokątną lub owalną obudowę. W konstrukcjach tych obiektyw jest doskonale widoczny, dzięki czemu osoba znajdująca się w jego zasięgu wie, że jest obserwowana. To sprawia, że urządzenia te mogą z powodzeniem pełnić funkcję prewencyjną. Do prowadzenia dyskretnego monitoringu lepiej nadają się kamery przemysłowe typu dome. Wyposażone są w okrągłą obudowę wykonaną z ciemnego szkła, pod którą ukryty jest ruchomy obiektyw. Tego rodzaju urządzenia stosowane są m.in. w placówkach handlowych, jako zabezpieczenie przed kradzieżą. Jedną z odmian kamer typu dome są urządzenia szybkoobrotowe wykorzystywane do monitorowania przestrzeni miejskiej, które pozwalają na wykonywanie szybkich i dużych zbliżeń.

Zastosowana technologia i jej wykorzystanie

W systemach monitoringów stosuje się kamery analogowe lub cyfrowe. Pierwsze z wymienionych są stosunkowo tanie, jednak oferują przeciętną jakość obrazu. Przedsiębiorcy, którym zależy na uzyskaniu wyraźnego i szczegółowego obrazu, powinni zdecydować się na zakup urządzeń cyfrowych. Nowoczesne cyfrowe kamery IP korzystają z protokołu internetowego. Tego rodzaju sprzęt może być połączony w sposób bezprzewodowy. Przy wyborze kamery przemysłowej warto zwrócić uwagę na jej rozdzielczość oraz liczbę rejestrowanych klatek na sekundę. To od tych dwóch parametrów zależy szczegółowość i płynność rejestrowanego obrazu. Niektóre nowoczesne urządzenia wyposażone są tryb nocny uruchamiany automatycznie. Dzięki zastosowaniu diod IR możliwe jest uzyskanie obrazu w ciemności i przy słabym oświetleniu. Kamery przemysłowe mogą mieć zasilanie sieciowe lub akumulatorowe. To drugie pozwala uniknąć przestojów w monitorowaniu obiektu, nawet w przypadku awarii elektryczności. Przy wyborze sprzętu do rejestracji warto również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego czujnika. W nowoczesnych urządzeniach stosuje się czujnik CMOS, który powala ograniczyć wielkość kamery i zmniejszyć koszty jej produkcji, co przekłada się na niższą cenę zakupu. Tego typu kamery warto kupić od doświadczonego sprzedawcy. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.asd.pl/kamery-analogowe-ahd-hdcvi#path.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
11 × 28 =