Płytki i kafelki są najczęściej wybieranym rozwiązaniem na ściany oraz podłogi w kuchni. Ich różnorodność kolorów i wzorów może przyprawić o zawrót głowy, dlatego poniżej przedstawiamy 6 najmodniejszych kolorów glazury dla aranżacji kuchennych!

Biała kuchnia z glazurą

Najbezpieczniejszym wyborem do kuchni jest biała glazura. Biel jest uniwersalna i łatwo łączy się z każdego rodzaju wyposażeniem. Biała glazura pięknie wygląda zarówno na dużych płytkach w stylu nowoczesnym, jak i drobnych kafelkach rustykalnych. Doskonale odnajdzie się na ścianach w towarzystwie dekoracyjnych wzorów. W kuchni ciężko utrzymać czystość, ale wbrew pozorom z białej glazury zanieczyszczenia schodzą równie szybko, jak z kolorowej.

Kuchnia z czarną glazurą

Czarna glazura będzie wyglądać dobrze i z połyskiem, i w macie. Jest to elegancki kolor, który najlepiej sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Czarna glazura w kuchni stosowana jest zazwyczaj w części nad blatem lub kuchenną i pokrywa tylko kawałek ściany. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie staje się stylowe i oryginalne. Kuchnia z czarną glazurą na każdej ze ścian może przytłaczać domowników – wyjątkiem są duże przestrzenie z minimalistycznym wystrojem.

Turkusowa glazura w kuchni

Turkusowa glazura kojarzona jest raczej z łazienką, ale coraz częściej można spotkać ją również w kuchni. Idealnie pasuje do jasnych mebli w odcieniach bieli i beżu oraz drewnianych elementów. Turkusowa glazura w kuchni położona jest zazwyczaj nad blatami i nie zajmuje całych ścian, ponieważ kolor ten może przyćmić całe wnętrze. W tym kolorze warto wybierać różnorodne faktury i desenie. Nietypowa glazura w odcieniach turkusu będzie pasować do stylu skandynawskiego oraz nowoczesnego.

Grafitowa glazura kuchenna

Grafitowa glazura idealnie odnajdzie się w kuchni w stylu nowoczesnym i hi-tech. Grafit kojarzy się z innowacyjnością, a wybór dużych płytek pokrytych glazurą świetnie wpasuje się w takie wnętrza. Kolor ten szczególnie dobrze będzie wyglądał w przestrzennych kuchniach. Grafitowa glazura podkreśli funkcjonalność i minimalistyczny wystrój. Doskonale wygląda zarówno na jednej ścianie, jak i na wszystkich.

Moc czerwieni na glazurze kuchennej

Rzadko spotykanym kolorem glazury w kuchni jest czerwień. Ta ognista barwa wpasuje się w nowatorski klimat i nada wyjątkowego charakteru i energii. Najlepiej sprawdzi się w połączeniach z bielą i beżem. Czerwone płytki lub kafelki pokryte glazurą powinny znajdować się tylko na fragmentach ścian, ze względu na żywiołowość i moc tego koloru. Na wszystkich ścianach może nie wyglądać dobrze, a po długich godzinach spędzonych w czerwonej kuchni da się odczuć większe zmęczenie.

Kuchnia z drewnopodobną glazurą

Drewno jest ulubieńcem różnych stylów architektonicznych. Tańszym rozwiązaniem są płytki imitujące drewno. Glazura drewnopodobna to świetne rozwiązanie na ścianę oraz na podłogę. Doskonale sprawdzi się w klasycznej kuchni, której doda uroku i swojskiego klimatu. Odcienie glazury drewnopodobnej zaczynają się od jasnego beżu, a kończą na głębokim, ciemnym brązie. Wybór jest ogromny i na pewno każdy z nich doskonale odnajdzie się w Twojej kuchni!

Więcej przeczytasz w poradniku na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jaki-kolor-farby-wybrac-do-kuchni