Czy kolor kości słoniowej jest praktyczny we wnętrzu?

ściany w kolorze kości słoniowej

Kolor kości słoniowej, może wydawać nam się dość mało praktyczny. Rzadko wykorzystujemy go we wnętrzach z tego względu, iż boimy się zabrudzonych ścian czy też dodatków. Obecnie jest jednak mnóstwo rozwiązań tego właśnie problemu. Na rynku dostępne są farby zmywalne, które można wyczyścić nawet po szalonych zabawach dzieci. Tapety także są zmywalne, a dodatki proste, przez co można dokładnie umyć każdy najmniejszy ich element. Kolor kości słoniowej zatem nie powinien nas zniechęcać. Daje on olbrzymie możliwości aranżacyjne, dlatego zdecydowanie warto się nad nim głębiej zastanowić, ponieważ wykorzystanie go we wnętrzu może przynieść bardzo pozytywne rezultaty.

Ściany w kolorze kości słoniowej

Wiele pomieszczeń w naszych domach powinno być w jasnych kolorach. Przykładowo małe łazienki warto dekorować i malować na jasne odcienie ze względu na to, że zazwyczaj są słabo doświetlone. W salonie także jasna kolorystyka sprawdza się najlepiej, ponieważ optycznie go powiększa. Kolor kości słoniowej jest zatem idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o pokrycie ścian. Wszystkie cztery ściany w jednym kolorze, to bardzo tradycyjne rozwiązanie, które może przypaść do gustu wielu osobom. Można jednak pokusić się również o kombinacje. Jaki kolor pasuje do kości słoniowej? Przykładowo brąz, czerń czy też nawet bordo. Dziś modnym rozwiązaniem jest łączenie barw na ścianach. Jedna ściana w kolorze kości słoniowej, a trzy w odcieniu delikatnego brązu. Takie kombinacje świetnie ożywiają przestrzeń. Jeśli nie mamy pomysłu na to, jak łączyć ze sobą barwy, warto korzystać z gotowych inspiracji, których w internecie jest bez liku.

Jakie dekoracje mogą mieć kolor kości słoniowej?

Jasne dodatki we wnętrzach, zawsze są mile widziane. Bardzo ocieplają bowiem całą przestrzeń. Jeśli jakieś pomieszczenie ma ściany pokryte w całości bądź też w jakiejś części kolorem kości słoniowej, nie musimy się wystrzegać dodatków o podobnej barwie. Wręcz przeciwnie, warto szukać takiej wspólnej płaszczyzny. Wśród dekoracji, bardzo często wazony są utrzymane właśnie w tej kolorystyce. Można pokusić się również o obrusy tej barwy, ramki na zdjęcia, a nawet i zegar. Obecnie rynek jest bardzo różnorodny, także pod względem kolorystyki. Jeśli w sklepach stacjonarnych nie udaje nam się znaleźć dodatków w kolorze kości słoniowej, warto poszukać ich w internecie. Czasem można natrafić na interesujące komplety, posiadające ten sam odcień, wzór czy też fakturę. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu można utrzymać harmonię we wnętrzu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sciany-w-kolorze-kosci-sloniowej-inspiracje-i-pomysly

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 × 16 =