Falowany sufit podwieszany – dlaczego warto go mieć?

Falowany sufit podwieszany to aranżacyjny hit ostatnich lat. Sprawdźcie, dlaczego warto zamontować taki w waszym domu oraz w jakich pomieszczeniach będzie prezentował się najlepiej.

Na co zwrócić uwagę przed aranżacją sufitów podwieszanych?

Fale na suficie podwieszanym będą wyglądały rewelacyjnie w wysokich pomieszczeniach, a ich instalacja nie wpłynie negatywnie na architektoniczną konstrukcję budynku. Jednak konieczne jest, aby nasze ściany miały minimum 2,6 metra wysokości. W przeciwnym razie uzyskamy niepożądany przez nas efekt optycznego zmniejszenia pomieszczenia. Gdy dysponujemy przestronnym i bardzo wysokim lokalem, sufit podwieszany w kształcie fali znakomicie go wyciszy, a także sprawi, że będzie bardziej przytulny i kameralny. Ograniczy także utraty ciepła w naszym domu.

Sufity podwieszane, czyli jakie?

Sufity podwieszane to struktury składające się ze specjalistycznych profili, płyt gipsowych oraz kartonowych, a także wieszaków. Umieszcza się je bezpośrednio pod górną ścianą. Elementy konstrukcyjne, z których są wykonane, można przerabiać na różne sposoby i montować zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Zatem uzyskanie kształtu fali na suficie podwieszanym nie będzie problematyczne. Sufity jednopoziomowe możemy spróbować podwiesić samodzielnie, natomiast montaż konstrukcji wielopoziomowych z dużą ilością elementów najlepiej powierzyć specjaliście.

Korzyści płynące z aranżacji sufitów podwieszanych

Sufit podwieszany w kształcie fali to idealny sposób, by ukryć mankamenty konstrukcyjne w naszym domu. Świetnie zamaskuje krzywe ściany, a także zniweluje widoczność wystających przewodów, rur, czy innych nieudanych instalacji. Dzięki jego zamontowaniu zyskamy niemalże nieograniczone korzyści dekoracyjne. Nie tylko przykryje budowlane niedociągnięcia, ale także pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Jego instalacja nie generuje wysokich nakładów finansowych, w przeciwieństwie do konieczności wykonania ogólnego remontu domu, czy mieszkania.

Ciekawe aranżacje sufitów podwieszanych i dekoracje

Decydując się na falowany sufit podwieszany, zyskujemy całą gamę możliwości dekoracyjnych. Dzięki łatwo dostosowującym się i elastycznym elementom konstrukcyjnym stworzymy wymarzony przez nas wzór na suficie. Może to być pojedyncza fala, akcentująca jedynie podwieszaną instalację bądź też kształt rozplanowany na całej powierzchni. Pomieszczenie ozdabiamy świetlnymi akcesoriami, które stworzą magiczny nastrój. Do wyboru mamy całe ledowe listwy bądź też lampy halogenowe. Lampki pięknie wyglądają solo, jak również zespolone we wzory. Gdy standardowe, okrągłe ledy wydają nam się zbyt pospolite, zdecydujmy się na gwiazdki, kwadraty, czy przestrzenne bryły. W tego typu sufit można także wmontować lustra. Ten zabieg dodatkowo powiększy i rozświetli pomieszczenie. Podwieszane sufity wyróżniają się swoją oryginalnością, a co więcej, pozwalają pozbyć się niechcianych elementów w naszym domu. Tworząc instalację w kształcie fali, sprawimy, że nasze pomieszczenia będą wyglądały jak małe dzieła sztuki architektonicznej. Więcej informacji znajdziecie w poradniku pod adresem: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/10-unikalnych-aranzacji-z-falowanym-sufitem-podwieszanym

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 − 19 =