styl industrialny w kuchni

Są style tworzące wnętrza, w których każdy czułby się dobrze. Styl industrialny należy do tych kontrowersyjnych. Szczególnie jak wybierze się go do kuchni, od której zazwyczaj oczekuje się, że będzie przyjazna. Nawet w swojej surowej formie kuchnia industrialna ma zwolenników. Nie jest to wnętrze, które można określić jako miłe. Dla osób lubiących chłód i surowość może jednak być ono przyjazne. Ma swoje zalety. Więcej zwolenników mają łagodniejsze aranżacje kuchni w stylu industrialnym. Są w nich różne elementy tego stylu, ale nie jest tak surowo.

Czym charakteryzują się kuchnie w stylu industrialnym?

W kuchniach industrialnych dba się o funkcjonalność i dobre oświetlenie. Wiele naczyń jest na widoku, czyli są pod ręką. W kuchniach tych można czuć się swobodnie. Klimat wnętrz industrialnych jest specyficzny, bo inspiracją dla nich są wnętrza fabryk. Charakterystyczne dla nich są: beton, ściana z cegieł, stal. Dominuje kolor szary. Akcenty to barwy drewna, czerwień cegieł, czerń. Nie mogłaby się obyć nowoczesna kuchnia w stylu industrialnym bez charakterystycznych dodatków. To lampy w stylu przemysłowym, zwisające na kablu żarówki i przedmioty ze stali. Naczynia i garnki znajdują się w szafkach i na półkach. Niektóre mogą wisieć na metalowych prętach. Typowa kuchnia w stylu industrialnym to wnętrze surowe. Dominuje w niej metal i kolor szary. Na podłodze jest beton. Z sufitu zwieszają się żarówki. Jeśli kuchnia jest duża, to ma spory stół wykonany z metalu i drewna. Jedną z jej ścian zdobią cegły. Sporo jest czerni.

Łagodniejsza wersja nowoczesnej kuchni industrialnej

Częściej spotyka się kuchnie w łagodniejszej wersji stylu industrialnego. Nie jest to spowodowane jedynie niechęcią do surowości, bardziej ich metrażem. Kiedy do urządzenia jest mała kuchnia w stylu industrialnym, to trzeba zważać, by jej optycznie jeszcze nie pomniejszyć. Połączenie beton, czerwień cegieł, sporo czerni dałoby taki efekt. W takiej kuchni pojawiają się większe białe płaszczyzny oraz kolorowe akcenty. Może dominować szarość, ale koloru czarnego nie powinno być dużo. Sprawdzone rozwiązanie w małej kuchni industrialnej to połączenie szarości, bieli oraz barwy drewna. Klimat pomogą tworzyć lampy w postaci żarówek oraz przedmioty metalowe. Wybierając jedną z tych wersji, trzeba się kierować wielkością kuchni oraz własnym gustem. Jest też inna możliwość. Jedną opcją są kuchnie w stylu industrialnym, w łagodniejszej lub bardziej surowej formie. Inną wnętrza, które tym stylem się inspirują. Można np. wzbogacić wnętrze skandynawskie jakimś akcentem ze stylu industrialnego. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-zaaranzowac-funkcjonalna-kuchnie-w-stylu-industrialnym

***