drewniana antresola w sypialni

Antresola drewniana w kamienicy? A może antresola drewniana na poddaszu? Trudno o lepsze rozwiązanie, zwłaszcza przy ograniczonym metrażu mieszkania. Taka konstrukcja nie tylko wygląda elegancko i oryginalnie, ale przy tym jest niezwykle funkcjonalna i modna. Więcej nawet, od dobrych kilku lat lansują ją najwięksi projektanci i dekoratorzy wnętrz. Aby jednak antresola spełniła swoje zadanie, do jej budowy trzeba podejść kompleksowo uwzględniając zarówno kwestie stricte użytkowe, jak i estetyczne.

Antresola drewniana – konstrukcja

Drewno to jeden z najlepszych, a już na pewno najbardziej wdzięczny materiał do budowy antresoli. Chcąc jednak osiągnąć stabilną, trwałą strukturę, która będzie nam służyć przez długie lata, trzeba dokładnie przemyśleć całe przedsięwzięcia. Oczywiście z powodzeniem można zbudować antresolę własnoręcznie, co nie tylko znacznie obniży koszty, ale również zagwarantuje ogromną satysfakcję, czasami jednak lepiej poprosić o pomoc doświadczonego fachowca. Zwłaszcza, jeżeli planowana konstrukcja ma być większych rozmiarów. Nie można też zapominać o detalach zwiększających wygodę i bezpieczeństwo korzystania z antresoli. Są to przede wszystkim wygodne, stabilne schodki oraz barierka chroniąca przed upadkiem na dół. Nie można też zapominać, że zarówno korzystanie z samej antresoli, jak i z przestrzeni pod nią powinno być wygodne, dlatego ich wysokość powinna wynosić co najmniej 2,1-2,2 metra.

Antresola drewniana – aranżacja

Antresola to przede wszystkim dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania w mieszkaniu i, jako taką, można ją wykorzystać niemal w dowolny sposób. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest urządzenie tam sypialni lub pokoju dla dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że w obu przypadkach prywatność na górze będzie dość mocno ograniczona ze względu na otwarty charakter całej konstrukcji. Z drugiej jednak strony antresola zwiększa poczucie przestrzeni we wnętrzu oraz pozwala na swobodną komunikację pomiędzy domownikami, co może wspomagać budowanie więzi i relacji rodzinnych. Warto też podkreślić, że taka instalacja to nie tylko dodatkowa powierzchnia. To również ciekawy sposób na podzielenie dolnej części pomieszczenia, ponieważ słupy, na których wsparta jest antresola mogą służyć jako symboliczne granice pomiędzy poszczególnymi strefami. I tak, posługując się przykładem, pod antresolą można urządzić kącik czytelniczy z biblioteczką lub część wypoczynkową z wygodnymi fotelami i pufami. Możliwości jest tutaj nieskończenie wiele, a ostateczna decyzja uzależniona jest od preferencji właściciela. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-zbudowac-i-urzadzic-drewniana-antresole