Jak urządzić łazienkę na poddaszu – poradnik

łazienka na poddaszu

Urządzanie łazienek na poddaszu nie jest najprostszym zadaniem ze względu na skos. Mimo tych architektonicznych utrudnień nie jest to zadanie niemożliwe. Podamy kilka przykładów, jak można w prosty sposób urządzić nawet niewielką łazienkę na poddaszu.

Jak zaplanować łazienkę na poddaszu?

Myśląc jak urządzić łazienkę na poddaszu, często zastanawiamy się jak ją rozplanować. Wiele zależy od wielkości łazienki. Niewielkie łazienki musimy rozplanować tak, by miejsca przy, których będzie odbywała się nasza codzienna toaleta nie były umieszczone pod skosem. W miarę możliwości nie umieszczajmy prysznica pod skosem, by nadmiernie go nie zmniejszać w już i tak niewielkiej łazience. Można pokusić się o wannę pod skosem, jednak musi być on tak umieszczony, byśmy mogli z niej swobodnie wyjść i stanąć. Pod skosem możemy umieścić za to szafki z naszymi kosmetykami oraz pralkę. Nie poleca się umieszczania umywalek pod skosem, ponieważ nad umywalką często wieszane jest lustro, które znacznie lepiej będzie odbijało naszą sylwetkę, kiedy będzie umieszczone na „prostej” ścianie. W łazience ze skosem problemem może być również umieszczenie toalety. Jeśli skos jest niewielki możemy pod nim umieścić toaletę, jednak należy uwzględnić naszą wysokość, ale również wyższe osoby. Skosy są za to idealnymi miejscami pod łazienkową zabudowę. Można wykonać komodę oraz półki na wymiar, które wypełnią skos i będą idealnym miejscem na ręczniki, czy nawet środki czystości. Zaoszczędzimy też mnóstwo miejsca w naszej szafie kładąc do nich szlafroki, czy nawet bieliznę.

Jak oświetlić łazienkę na poddaszu?

Oświetlenie takiej łazienki nie jest prostym zadaniem ze względu na skos. Nie jest to jednak zadanie niemożliwe do zrealizowania. Wystarczy zamontować na prostej części sufitu małą listwę ledową lub niewielki reflektor. Nad umywalką możemy dodać eleganckie kinkiety, które również sprawią, że łazienka stanie się lepiej oświetlona. Ze względu na małą ilość prostych ścian, możemy również postawić na oświetlenie podłogowe. Wtedy listy LED umieszczone są przy listwach podłogowych, a nawet w obudowie wanny. W ten sposób zyskamy bardzo nastrojowe i niecodzienne oświetlenie. Przy naprawdę dużych łazienkach można również pokusić się o elegancki kącik z wygodnym fotelem oraz stojącą lampą, przy którym wykonamy pedicure, czy będziemy relaksować się z maseczką na twarzy. W każdej łazience, bez względu na ilość skosów, warto postawić na jak największą oszczędność miejsca. Korzystajmy więc również z podwieszanych szafek, czy ciekawej zabudowy, która oszczędzi miejsce i doda skrytki na nasze kosmetyki. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-urzadzic-lazienke-na-poddaszu-ze-skosami-praktyczne-porady

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
1 × 15 =