Nowoczesne wnętrza nie muszą być surowe, aby spełniały warunki minimalistycznych trendów aranżacyjnych. Jeśli chcemy, aby prezentowały się bardziej przytulnie, możemy zrobić to w bardzo prosty sposób przy użyciu kilku elementów wyposażenia o bardziej rustykalnym charakterze. Najmodniejsze z nich to te z rattanu oraz bambusa. Jak wprowadzić je do swojego mieszkania?

Ratan i bambus we wnętrzach – jakie meble wybrać i jak je dopasować?

Czasy zestawów wypoczynkowych czy kompletów mebli do przechowywania minęły bezpowrotnie. Obecnie liczy się inwencja twórcza i sztuka łączenia pozornie niepasujących elementów w bardzo efektowną całość. Dzięki temu rattan czy bambus możemy zaprosić do swoich wnętrz nie rezygnując z eleganckiego wystroju czy wygody. Rattan dekoracyjny najłatwiej wprowadzić pod postacią plecionego fotela lub stolika. Fotel najlepiej zestawić z wygodną sofą i stolikiem. Warto zarzucić na niego miękką skórę czy puchatą poduszkę w kolorze dopasowanym do obicia kanapy. Z kolei pleciony stolik idealnie sprawdzi się w sypialni tuż obok białego łóżka. Bambus najłatwiej wykorzystać natomiast w kuchni lub jadalni. Bambusowy blat będzie idealną ladą kuchenną, a bambusowe siedziska hokerów pozwolą połączyć ciepły wygląd z wysoką trwałością.

Bambus i rattan we wnętrzach – jakie dodatki?

Materiały, takie jak bambus czy rattan, przełamują surowy klimat wnętrz i nadają im przytulnego charakteru. Warto jednak wiedzieć, z czym je łączyć i jak zachować spójność aranżacyjną. Jeden mebel nie wystarczy, aby wnętrze prezentowało się korzystnie. Należy zadbać również o dodatki. Co mamy do wyboru? Przede wszystkim rattanowe i bambusowe osłonki na doniczki, które pięknie komponują się z wybujałą, soczyście zieloną roślinnością. Wśród akcesoriów tego typu znajdziemy także ażurowe kosze, rustykalne lampy, a nawet ramy luster i wiszące półki. Naturalnie, nie musimy wykorzystywać wszystkich tych elementów. W zupełności wystarczy, jeśli zdecydujemy się na kilka z nich, a dodatkowo zadbamy również o odpowiednią kolorystykę towarzyszących im tekstyliów. Rattanowe i bambusowe dodatki warto łączyć z bielą i pastelami, a całość przełamywać pojedynczymi przedmiotami w żywszym lub kontrastowym ciemnym kolorze.

Jeśli Twoje wnętrza wydają się zimne i surowe, spróbuj połączyć nowoczesne elementy wystroju z tymi nieco bardziej tradycyjnymi. Rattanowe meble i bambusowe dodatki cieszą się obecnie dużą popularnością, a dodatkowo charakteryzują się także wieloma walorami praktycznymi – są bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Więcej dowiesz się z artykułu na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/5-pomyslow-na-aranzacje-sypialni-w-stylu-naturalnym