Łazienka nie jest pomieszczeniem, w którym spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Zazwyczaj jest pomieszczeniem najmniej uczęszczanym, ale mającym strategiczne znaczenie z praktycznego punktu widzenia. Dlatego też powinna być ona odpowiednio urządzona i dopasowana do potrzeb wszystkich domowników. W łazience zatem liczy się przede wszystkim funkcjonalność ale nie powinniśmy zapominać również o tym, jak istotna jest jej estetyka.

Kolor zielony w łazience – czy się sprawdzi?

Czasem gdy urządzamy dom czy też mieszkanie to jesteśmy bardzo powściągliwi w swoich działaniach. Korzystamy jedynie z neutralnych barw i boimy się kolorystyki, która wychodzi poza pewne klasyczne kanony. Dlaczego tak jest? Ponieważ na neutralnych kolorach łatwiej bazować i stworzyć coś eleganckiego. Łatwiej też dokonać ewentualnych zmian, jeśli po jakimś czasie wnętrze by nam się znudziło. Jednak praca na nieco mocniejszych kolorach również nie musi oznaczać tego, że wnętrze szybko nam się znudzi i trudno będzie później dokonać jakichkolwiek poprawek. Dlatego warto bawić się kolorami i zwracać się również w kierunku barwy zielonej, która potrafi bardzo ożywić całe wnętrze.

Kolor zielony może występować w tym pomieszczeniu w naprawdę różnorodnej postaci. Wiele osób wprowadza tam płytki w kolorze zielonym, przykładowo dekoracyjne mozaiki lub też płytki i bardzo dużym formacie. Oczywiście z zielenią nie powinniśmy przesadzać, najlepiej jeśli stanie się ona dla nas tylko i wyłącznie pewnym akcentem, przykuwającym wzrok, ale nie przytłaczającym całego pomieszczenia. Jeśli nie chcemy aby cała nasza łazienka była pokryta płytkami, to możemy skorzystać również z zielonych farb wodoodpornych, które dobrze sprawdzają się w tych wnętrzach. Pokusić się można również o specjalną tapetę, która również nadaje się do łazienki. Jeśli chcemy mieć natomiast jakieś szafki w zabudowie, wówczas ich fronty mogą zostać utrzymane w barwie zielonej. Jak widać jest naprawdę wiele opcji na to, aby gustownie wprowadzić kolor zielony do pomieszczenia, jakim jest łazienka.

Zielona łazienka to także taka, w której wykorzystujemy naturalną roślinność. W łazienkach często nie ma okien, dlatego w niektórych wypadkach może być to problemem. Kwiaty bowiem potrzebują dostępu do światła, nawet w najmniejszej postaci. Można zatem o żywe kwiaty pokusić się w pomieszczeniach, w których jest chociaż małe okno, aby rośliny miały odrobinę dostępu do światła. Należy również rozejrzeć się za takimi kwiatami, które lubią wysoki stopień wilgotności i dobrze sobie w takich warunkach radzą.

Zielone dodatki do łazienki mogą mieć również formę plakatów. Obecnie coraz więcej osób dekoruje nimi różne pomieszczenia, od salonu zaczynając, a na samej łazience kończąc. Oczywiście warto aby one swoją tematyką nawiązywały do tego pomieszczenia. Takie propozycje można bowiem również znaleźć w sklepach.

Z jakimi kolorami można połączyć zieleń w łazience?

Biało zielona łazienka lub też łazienka szaro zielona, to zawsze bardzo dobre rozwiązania. Są one między innymi uniwersalne i klasyczne. Dlatego też dobrze prezentują się w domach urządzonych typowo rodzinnie, jak i w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Zieleń jest silnym kolorem dlatego aby ją wyróżnić i podkreślić, dobrze jest zastosować jakiś kolor bazowy. Zielone płytki do łazienki na tle białych płytek, będą wyglądały naprawdę elegancko. Szarość natomiast od lat jest w modzie i dobrze współgra z zielenią. Kolor czarny teoretycznie również jest wart uwagi ale sami musimy stwierdzić, czy wówczas w naszej łazience nie będzie zbyt ciemno.

Dowiedz się więcej z https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/6-pomyslow-na-aranzacje-zielonej-lazienki-inspiracje