Jeżeli tylko uda się w mieszkaniu czy domu wydzielić osobne pomieszczenie na garderobę, stanie się ono bez wątpienia rajem dla wszystkich miłośników mody. Niestety jednak, pod względem aranżacji, wnętrze to często traktowane jest po macoszemu. Traktuje się je jako swoisty „magazyn”, podczas gdy naprawdę warto włożyć nieco wysiłku w urządzenie eleganckiej, gustownej przestrzeni. Dzięki temu garderoba stanie się ozdobą mieszkania, a spędzany w niej czas nabierze nowego wymiaru.

Garderoba – kolor ścian a rodzaj wnętrza

To, jaki kolor ścian w garderobie, zależy przede wszystkim od charakteru i rozmieszczenia wnętrza. Jeżeli jest ono jasne, przestronne i wyposażone w duże okno, możemy wybierać spośród szerokiej gamy barw, zarówno jasnych, jak i ciemnych. Jednak w bardzo ciasnych, wąskich i ciemnych pomieszczeniach lepiej postawić na odcienie, które je nieco rozświetlą. Dobrym pomysłem będą tu oczywiście uniwersalne biele, delikatne beże, ewentualnie żółcie. Duże znaczenie przy wyborze farby ma również styl mebli, ich kolor, a także materiał z jakiego zostały wykonane, ponieważ ściany powinny stanowić tło dla wyposażenia i podkreślać jego charakter.

Garderoba – kolor ścian a styl aranżacji

Kolory ścian w garderobie muszę być też dobrane do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Do najpopularniejszych opcji należą obecnie prowansalski, rustykalny, loftowy oraz skandynawski. W pierwszym wypadku najbardziej oczywistym wyborem będzie oczywiście barwa lawendowa, ale na tym możliwości się nie kończą. Doskonale sprawdzą również biele wpadające w delikatne szarości lub żółcie. Co do pomieszczeń rustykalnych, to poza drobnymi szczegółami niewiele będą się one różnić od prowansalskich. Oba style bazują bowiem na klasycznej prostocie, naturalnych materiałach oraz nawiązaniach do wiejskiego życia. Podstawową różnicą będzie tutaj kolor ścian do garderoby rustykalnej, który powinien być niebieski, błękitny, ewentualnie zielonkawy. Z kolei wnętrze w stylu loftowym będzie całkowicie różne od poprzednich, co pociągnie za sobą konieczność odmiennego zaaranżowania ścian. Doskonałym wyborem będą powierzchnie z surowej cegły, nawet z pozostawionymi gdzieniegdzie fragmentami tynku, jeżeli jednak wolimy bardziej subtelne rozwiązania, świetnie zda egzamin również klasyczna, satynowa czerń, granat, a nawet mocny fiolet. Kolory te wspaniale będą współgrały ze stosowanymi najczęściej w aranżacjach loftowych, metalowymi półkami nadając im przy tym eleganckiego, modnego charakteru. Wreszcie, ostatnia propozycja, czyli garderoba skandynawska to kwintesencja funkcjonalności, wygody i jakości, co powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie również w barwie ścian. Najlepiej sprawdzą się tu jasne odcienie, na przykład biele, szarości lub beże. Więcej informacji znajdziecie w poradniku Śnieżki: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/garderoba-w-kolorze-pomysly-na-kolorystyke-scian