białe wnętrza inspiracje

Biel to jedna z najmodniejszych barw w aranżacji wnętrz. Jej popularność utrzymuje się od lat, szczególnie ceniona jest przez zwolenników stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Stanowi świetną bazę wyposażenia, można też wykorzystać ją jako motyw przewodni w urządzanym pomieszczeniu. Decydujący się na białe wnętrza inspiracje znajdą w Internecie, w katalogach wnętrzarskich oraz wskazówkach profesjonalnego projektanta.

Białe wnętrza inspiracje na różne potrzeby

Tylko pozornie białe wnętrza są do siebie podobne. Wystarczy przyjrzeć się im nieco dokładniej, by szybko dostrzec dzielące je różnice. Bywa, że dynamiczne, wręcz krzykliwe kolory uzupełniają białe wnętrza aranżacje zyskują wówczas na świeżości. Stają się żywsze i dostarczają więcej energii do działania. Niewielu urządzających ma na tyle odwagi, by całe pomieszczenie wypełnić białymi meblami i dodatkami w takim samym kolorze. Zabieg ten może się jednak powieść, zwłaszcza gdy sięgnie się po kilka odcieni bieli. Kość słoniowa, alabastrowy, mleczny czy perłowy. Wybór jest naprawdę duży, a łączenie poszczególnych rodzajów bieli nie nastręcza większych problemów. Naturalnie komponują się ze sobą, tworząc spójną całość. Wyzwaniem w przypadku takich monochromatycznych aranżacji pozostaje natomiast dodanie im oryginalności i charakteru. Jak ożywić białe wnętrza? O tym poniżej.

Jak ożywić białe wnętrza?

Najłatwiejszym do zrealizowania pomysłem jest sięgnięcie po kolorowe detale. Jeżeli jednak wnętrze ma być utrzymane w jednobarwnym duchu, ciekawy efekt osiągnie się poprzez wykorzystanie wzorzystych materiałów. Dekoracyjny haft na poduszce bądź dywanie powinien być wykonany z nitek o odmiennym odcieniu niż całość wyrobu. Na podłodze pięknie prezentują się białe deski o wyrazistych słojach. Istotne pozostaje też operowanie światłem naturalnym, które podkreśli detale aranżacji. Uzupełnieniem białego wnętrza będzie kontrastująca z nim zieleń ogrodu za oknem. Warto wówczas postawić na duże okna, niewymagające nawet firanek czy zasłonek. Większa ilość wpadających z zewnątrz promieni słonecznych ożywi białe wnętrza jakie dodatki można w nich jeszcze zastosować? Naturalne materiały to uniwersalne rozwiązanie, są z powodzeniem włączane do wielu aranżacji. Drewno i kamień ocieplą pomieszczenie wypełnione bielą. Dodadzą mu również domowego, przytulniejszego charakteru. Z kolei szklane elementy będą pasowały do białych wnętrz monochromatycznych, wpiszą się w nowoczesne i te nieco bardziej klasyczne pomysły na wyposażenie. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/5-najwazniejszych-zalet-aranzacji-wnetrz-w-bialym-kolorze