Kiedy nierówne i nieczyszczone podłoże okna?

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie okien energooszczędnych w danym budownictwie, powinniśmy zwrócić uwagę na wszelkie zalety, które nam zapewniają. Dzięki temu będziemy mogli o wiele szybciej ustalić, jakie są ich możliwości i dlaczego należy wybrać ich zastosowanie. Wynika to przede wszystkim z ich parametrów technicznych, czyli izolacji termicznej, jak i akustycznej, którą zapewniają dla każdego rodzaju budynków.

Są one także bardzo często stosowane w domkach jednorodzinnych, gdzie inwestorzy budowlani zaznaczają, że stanowi to zadowolenie dla większości klientów, którzy decydują się na zakup nowych mieszkań, domków jednorodzinnych. Aby jednak takie okna i rolety z Łodzi prezentowały się na wysokim poziomie w jakimkolwiek budynku, to muszą zostać odpowiednio zamontowane. Nie wydaje się być to prostym zadaniem, gdyż często wiele firm budowlanych popełnia pewne usterki, które powodują, że jakość takich okien nie jest już tak wysoka.

rolety-czerwone

Do jednych z popularnych problemów można zaliczyć nierówne i nieczyszczone podłoże okna. Jaki wpływ ma ono na montaż?

Taki problem najczęściej wynika z niedbalstwa danej ekipy budowlanej, z którą staramy się współpracować. Pojawia się ono w momencie wymiany okien i występowania tynku, gruzu, pyłu, odłamków drewna, resztek materiału uszczelniającego ościeży bocznych i nadproży. Jaki jest jednak skutek tworzenia okna nie nierównych i nieczyszczonych podłożach?

Przede wszystkim takie zanieczyszczenia wchłaniają wilgoć, która będzie występować w powietrzu, jak i wynikać z przecieków wody opadowej. Jest jednak możliwość ograniczenia się do takich, jak i poważniejszych problemów w momencie montażu okien energooszczędnych. Należy w takim kierunku unikać powstawania podobnych wad montażowych. Jest to możliwe, gdy po pierwsze staramy się usunąć stary materiał uszczelniający, na przykład gruz, tynk i pył.

Po drugie w momencie pojawienia się większych ubytków muru należy je wypełnić odpowiednimi materiałami.

Po trzecie należy dokładnie czyścić z gruzu i pyłu progi ościeży, ponieważ to na nich ma znajdować się dół okna.

Po czwarte należy prowadzić wszelkie roboty montażowe, dzięki czemu uniknie się pojawienia mostków termicznych.

Ostatnie działanie jest związane z wyrównaniem powierzchni ościeżą, w celu skutecznego przylegania zastosowanej pianki montażowej do okna. Już dla wielu z nas takie okna energooszczędne będą posiadały cenne zastosowanie, ale dopiero w momencie zadbania o tak profesjonalny montaż. Bez niego okna nie będą spełniały swoich cennych i nowoczesnych parametrów budowlanych, które posiadają.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 − 25 =