Parterowa zabudowa

Parterowy czy piętrowy? Podstawowe pytanie wśród osób decydujących się na budowę własnego domu. Ta decyzja jest bardzo ważna i powinna być dokładnie przeanalizowana.

Dom parterowy idealnie komponuje się z otoczeniem. Taka konstrukcja niesie za sobą szereg oczywistych udogodnień. Jedną z nich jest brak konieczności ciągłego przemieszczania się po schodach. Na to, aby dom faktycznie harmonijnie wpisywał się w otaczającą go przestrzeń, wpływa dobór odpowiedniego koloru elewacji zewnętrznej.

Sposób na przyjemną elewację

Kolor elewacji potrafi diametralnie zmienić charakter domu. Willa będzie się wydawać bardziej okazała i przestronna, jeśli zdecydujemy się na jasne kolory zewnętrznych ścian. Jednak kolor domu powinien być podyktowany przede wszystkim kształtem bryły budynku oraz rodzajem dachu. Musimy też określić styl, w jakim widzimy finalnie nasz dom. Czy będzie to ponadczasowa klasyka, czy może nowoczesna elegancja.

Luksus elewacją zmalowany

Klasyczne, pełne szyku domy kojarzą się z luksusem. Są jasne, przestronne, dostojne. Drewniana stolarka okienna i dachowa ociepla je i sprawia, że nie wydają się surowe. Wręcz przeciwnie. Kuszą ciepłem i klimatem. Ściany parterowego, rozłożystego domu uzupełnione kamieniem dekoracyjnym, czy cegłą będą kwintesencją stylu i uroku. Naturalne materiały wykończeniowe współgrają idealnie z krajobrazem. Taki dom będzie dobrze wyglądał zarówno w mieście, jak i w lesie. Całoroczny dom letniskowy uzupełniony jasną, delikatną elewacją sprzyjać będzie odprężeniu i relaksowi. Dookoła drzewa, roślinność, cisza i tylko śpiew ptaków. Aż chce się rozłożyć na leżaku przed tym domem i wyłączyć od miejskiego zgiełku.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 ⁄ 1 =