skandynawski salon

Skandynawskie wnętrza inspirują aranżujących na całym świecie. Przekonują także Polaków, czemu trudno się dziwić. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę stosunkowo niewielką odległość, dzielącą Skandynawów i obywateli kraju nad Wisłą. Następstwem położenia geograficznego jest ograniczona ilość naturalnego światła. Zasadną wydaje się zatem tendencja do rozświetlania wnętrz poprzez ich umiejętne urządzanie. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest salon w stylu skandynawskim w bloku. Na ograniczonej powierzchni jasne materiały sprawdzają się najlepiej.

Salon w stylu skandynawskim inspiracje w różnych odsłonach

Swoją popularność styl skandynawski zawdzięcza uniwersalnemu zastosowaniu, możliwości optycznego powiększania wnętrz, ale także różnorodności. Pozornie pomieszczenia inspirowane Skandynawią mogą się wydawać podobne. W rzeczywistości omawiana stylistyka ma kilka różnych odsłon. Decydując się na salon w stylu skandynawskim inspiracje można czerpać z aranżacji klasycznych, rustykalnych, a nawet tych utrzymanych w duchu glamour. Choć wnętrza skandynawskie są raczej prosto urządzone, to jednak pojawiają się w nich elementy srebra, a nawet i złota. Już na tym przykładzie widać, że styl skandynawski nie ogranicza urządzających. Przeciwnie, daje im sporo miejsca na indywidualne podejście. Zwłaszcza do dodatków, które nawiasem mówiąc, bywają także czarne.

Salon w stylu skandynawskim z kominkiem lub bez

Kominek to integralna część współczesnych salonów. Wprowadza do nich ciepło i przytulną atmosferę. Warto zaplanować go także w salonie skandynawskim. Dominują w nim jasne, trochę surowe barwy. Salon w stylu skandynawskim z kominkiem nie wyda się tak chłodny. Nawet prosty model elektryczny sprawi, że pokój dzienny zyska na przytulności. W zależności od indywidualnych preferencji, kominek może być klasyczny i bogato zdobiony. W bardziej nowoczesnej odmianie stylu skandynawskiego sprawdzą się proste przeszklenia. Chętnie wybieranym rozwiązaniem są modele elektryczne lub tak zwane bio kominki. Ze względów ekologicznych warto je rozważyć, planując swój przyszły salon styl skandynawski aranżacje podsuwa także na minimalistycznie wyposażony pokój dzienny. Nie ma tam kominka, meble są natomiast ograniczone do minimum. Dominują wśród nich jasne kanapy, ustawione na tle białych ścian. Do tego kilka drobiazgów na półce czy komodzie, jakiś obrazek oraz lampa. I skandynawski salon gotowy. Im mniej wyposażenia, tym często lepiej. Łatwiej wówczas utrzymać porządek, delektując się wolną przestrzenią. Więcej informacji znajdziesz w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka:  https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/inspirujace-pomysly-na-salon-w-nowym-stylu-skandynawskim