Sezon urlopowy sezonem remontowym – jak szybko odświeżyć salon i kuchnię?

odswieżenie kuchni i salonu

Gdy zbliża się długo wyczekiwany urlop, marzymy o wypoczynku nad brzegiem morza lub górskiej wędrówce, relaksującej obciążony codziennymi sprawami mózg. Wypoczynek jak najbardziej jest wskazany, jednak wyrzuty sumienia, związane ze stanem mieszkania i koniecznością odświeżenia pomieszczeń nie pozwalają planować bezstresowego wypoczynku? Czy jest sposób na pogodzenie odświeżenia salonu i kuchni z relaksem podczas urlopu? Najrozsądniejszym pomysłem byłoby wykorzystanie zaległych dni urlopowych, nadgodzin i całego, rocznego przydziału, aby podzielić czas bez pracy zawodowej  pomiędzy czynności remontowe i wypoczynek. Jeśli jednak realny czas urlopu to tydzień, można zaplanować go z wyprzedzeniem, rozsądnie dzieląc „wolny” czas po połowie: prace remontowe i relaksujący wyjazd.

Remont salonu, inspiracje są za oknem

Aby wykonać remont salonu krok po kroku samodzielnie, należy zaplanować zakres prac z wyprzedzeniem, aby podczas urlopu nie tracić czasu na rozważanie koncepcji i kompletowanie materiałów. Odświeżenie salonu szybko i efektywnie wiąże się z odświeżeniem sufitu i ścian. Po powrocie z pracy, przed urlopem warto zająć się odsunięciem mebli od ścian, jeśli jest to możliwe, przeniesieniem ich do innych pomieszczeń oraz przede wszystkim zabezpieczeniem ich folią malarską. Jeśli budżet przewiduje większe wydatki, warto wymienić część mebli. Nowa kanapa lub meble pod telewizor nadadzą wrażenia odmienionego wnętrza. Aby salon zyskał odświeżoną formę, warto dobrać dodatki w modnym, innym niż dotąd, odcieniu. Zakup nowych roślin do salonu znakomicie ożywi wnętrze i skomponuje się z modnymi motywami roślinnymi wśród dodatków.

Pomysł na odświeżenie kuchni – szybko i niedrogo

Prace w salonie powinny potrwać około dwóch dni, taki sam czas warto zaplanować na odświeżenie starej kuchni. Aby efekt odświeżenia kuchni był natychmiastowo zauważalny, warto wymienić jakiś element jej wyposażenia. Przed remontem należy zaplanować zakres prac. Jeśli zdecydujemy się wymienić blat lub fronty w części szafek, należy zamówić je odpowiednio wcześniej. Bardzo modne są połączenia dwóch wersji kolorystycznych frontów szafek, dlatego osoby, posiadające białą kuchnię, mogą dobrać fronty w okleinie drewnianej do dolnych  lub górnych szafek. Zmiana blatu będzie bardziej czasochłonna z uwagi na konieczność dostosowania długości oraz wycięcia otworu na zlewozmywak. Jeśli mamy ograniczony budżet, wymieńmy uchwyty w szafkach, odświeżmy farbą ściany i sufit oraz dobierzmy nową dekorację okien oraz stołu. Nowe tekstylia oraz przybory kuchenne sprawdzą się doskonale. Nie można zapomnieć o półkach na przyprawy oraz świeże zioła w doniczkach. Kiedy mieszkanie wygląda doskonale, przeznaczmy jeden dzień na sprzątnięcie oraz spakowanie się przed wyjazdem. W weekend zdecydowanie możemy odpocząć. Jeśli w okresie urlopu przypada Święto, warto wydłużyć go sprytnie o kilka dni, przedłużając swój wypoczynek… chyba, że chcemy szybko wrócić do odświeżonego mieszkania, aby nacieszyć się znakomitym efektem. Więcej informacji znajdziecie pod  adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/szybkie-metamorfozy-odc-128-salon-i-kuchnia-w-nowym-swietle

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 + 16 =