ściana za łóżkiem w sypialni

Jako najważniejszy mebel w sypialni, łóżko powinno być odpowiednio wyeksponowane. Atrakcyjna, elegancko zaaranżowana ściana za wezgłowiem łóżka podkreśla rangę tego mebla.
Ściana za łóżkiem może być delikatna i wtapiać się w całą aranżację wnętrza. Wtedy zdobi bardziej subtelnie, a łóżko gra pierwszoplanową rolę. Aranżacja ściany za łóżkiem w sypialni może być także mocna, wyrazista. Nadaje wtedy ona charakter wnętrzu i gra w aranżacji rolę równie ważną, jak łóżko. Każdy z poniżej wymienionych pomysłów można wykorzystać na te dwa sposoby.

Tapety i obrazy za łóżkiem w sypialni

Tapeta to doskonała propozycja dla kogoś, kto nie chce niczego wieszać nad wezgłowiem. Wysoki zagłówek i piękna tapeta, i niczego więcej nie trzeba. Jest stylowo i przyjemnie. Tapeta może być w delikatne wzory i w jednym z kolorów, jakie dominują w aranżacji. Inny pomysł na ścianę za łóżkiem w sypialni to tapeta w duże wzory lub wielobarwna. Wtedy nie tylko nie trzeba, ale nawet nie wolno już nic więcej na tej ścianie umieszczać. Jedyny wyjątek to oświetlenie. Obrazy mogą przedstawiać ludzi, miasta, przyrodę. Każdy motyw jest dobry. Ważne jest jedynie, by było to coś szczególnego np. motyw, który bardzo się podoba. Obrazy w klasycznej sypialni mogą mieć ramy proste albo ozdobne. Do nowoczesnej pasują proste ramki oraz obrazy w antyramach. Obrazy w prostych ramach to spokojna dekoracja. Większą wyrazistość tego obszaru sypialni można zyskać, wybierając ramy bogato zdobione. Ten sam efekt da wybór obrazów dużych i o intensywnych kolorach.

Inne pomysły na ścianę za łóżkiem

Zamiast obrazów można zawiesić na ścianie lustra. Może być kilka takich o prostej formie albo jedno duże dekoracyjne. Ciekawe połączenie to wysoki zagłówek łóżka, a nad nim duże lustro słońce. To modny dodatek dekoracyjny. Wprowadza pozytywną atmosferę do wnętrza. Spokojna aranżacja to jedno lustro lub więcej na ścianie niewyróżniającej się mocno. Jeśli ma być wyraziście, to lustra mogą się znaleźć na tle o kolorze wyróżniającym się z otoczenia. Inna możliwość to lustro słońce na wzorzystej tapecie. Odpowiednie wtedy są spokojne jej wzory. Jest jeszcze jeden modny wybór, by w sypialni było przyjemniej. Może ściana nad łóżkiem w sypialni zostać udekorowana napisem. Powinna być to jakaś pozytywna treść, bo nie tylko o piękno sypialni chodzi, ale i o jej przyjazny charakter. Napis powinien biec przez całą szerokość ściany. Od jego wysokości i koloru ściany zależy, jak mocny to będzie efekt. Czy ściana ma być mniej, czy bardziej wyrazista, to zależy od gustu i wielkości sypialni.  Ważna jest atrakcyjna ściana za łóżkiem w sypialni. Porady tu zebrane trzeba też dopasować do swojej sypialni. To także ważne, jeśli ma być pięknie i stylowo. W małej stawia się na jasne barwy i delikatność. Mocne akcenty, duże, wyraziste wzory na ścianie, to pasuje do dużych wnętrz. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/7-oryginalnych-aranzacji-sciany-za-lozkiem-w-sypialni