Sufity napinane – nowy trend w wykończeniówce

sufit napinany

Sufit to bardzo ważny element każdego mieszkania. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż sufitów podwieszanych, które dają spore możliwości aranżacji. Niedawno pojawił się jeszcze jeden sposób na piękny sufit, a mianowicie sufit napinany. Czym różnią się te dwie konstrukcje? Jak i gdzie je stosować?

Zalety sufitu podwieszanego

Bardzo często w mieszkaniach stosuje się sufit podwieszany. To ciekawe rozwiązanie pozwala na niebanalne wykończenie pomieszczenia. Konstrukcja sufitu podwieszanego składa się ze specjalnych stelaży, najczęściej aluminiowych oraz dokręcanych do nich płyt kartonowo-gipsowych. Podstawowymi zaletami takiego sufitu jest łatwość jego wykonania. Montaż można wykonać samodzielnie. Konstrukcja pozwala na różnorodne ukształtowanie sufitu, także wielopoziomowe. Łatwość obróbki płyt kartonowo-gipsowych pozwala też na uzyskanie niebanalnych kształtów.
Kolejnymi zaletami są możliwość łatwego dokonania zmian oraz prosty demontaż.

Sufit napinany – co to takiego

Pojęcie sufitu napinanego dla wielu osób jest zapewne dość tajemnicze. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na niekonwencjonalne wykończenie sufitu. Sufit napinany to specjalna membrana wykonana najczęściej z folii PCV, którą rozciąga się na stelażu z listew. Wykorzystuje się do tego specjalne zaczepy oraz właściwości folii, która staje się elastyczna pod wpływem ciepła. Membrana umożliwia pokrycie całego sufitu. Zaletą sufitu napinanego jest jego lekkość oraz wręcz błyskawiczny montaż, bez dodatkowych prac wykończeniowych. Jest odporny na działanie wody i ognia. Wiele osób przekona łatwość czyszczenia takiej konstrukcji. Zastosowanie specjalnej folii pozwala na uzyskanie niezwykłych efektów, np. podświetlenie całej powierzchni sufitu czy umieszczenie oryginalnego nadruku.

Który lepszy – podwieszany czy napinany

Właściwie sufit napinany jest rodzajem sufitu podwieszanego. Ma jednak sporo zalet w stosunku do tego ostatniego. Przede wszystkim nie obciąża stropu, co w niektórych przypadkach jest bardzo istotne. Po drugie jego montaż jest bardzo szybki i czysty. Wystarczy zamontować listwy, podgrzać folię i ją rozciągnąć. Pozostałe szpary maskuje się przy pomocy specjalnych listew. Jak widać zalet sufitu napinanego jest sporo. Jednak ma on też swoje wady. Przede wszystkim jest droższy od podwieszanego. Jest to związane z tym, że membrana jest robiona na zamówienie. Także własnoręczny montaż takiego sufitu jest raczej niewskazany. Potrzebne jest spore doświadczenie, aby prawidłowo skoordynować wygrzanie membrany oraz jej naciągnięcie i zamocowanie. Dlatego lepiej zatrudnić do tego wyspecjalizowaną firmę, a to rodzi koszty. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/sufity-napinane-a-podwieszane-poznaj-roznice-w-rozwiazaniach

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 8 =