Świeży kolor miętowy w kuchni

Barwa popularnego zioła bezpośrednio kojarzy się ze stylem retro, przez co nie jest często spotykany we wnętrzach. Miętowy wpływa odprężająco na człowieka ze względu na swój kojący i spokojny charakter. Jednocześnie tworzy zjawiskowe połączenia z innymi kolorami i jest niebagatelny. Sprzyja on apetytowi, ponieważ przypomina pistacje, lody czy cukierki. Jednak nie jest on bardzo słodki, ani przytłaczający dzięki czemu świetnie pasuje do aranżacji wnętrz.

Z czym łączyć kolor miętowy w kuchni?

Ten kolor ma stosunkowo dużo odcieni począwszy od bardzo jasnych i pastelowych zieleni, poprzez żywą miętową barwę aż po ciemnozielony z tonami turkusów. W związku z tym możliwych jest wiele kompozycji kolorystycznych z innymi kolorami. Różne połączenia będą dawać różny charakter miętowej kuchni. Może być ona świeża i przestronna, energetyczna i żywa, odprężająca i kojąca lub minimalistyczna i jasna. Odcienie miętowego szczególnie dobrze łączą się z:

  • białym, szarymi i beżowym (pasuje do stylu minimalistycznego oraz nowoczesnego)
  • drewnem i brązami nadającymi przytulny charakter
  • grafitem i granatem tworząc bardzo zjawiskowe połączenia
  • żółty, pomarańcz i róż, bardzo energetyczny efekt kontrastu

Pomimo tego, że miętowy kolor nie jest powszechnie wykorzystywany w aranżacjach kuchni warto wziąć go pod uwagę podczas remontu.

Miętowy w kuchni

Na rynku miętowy jest dostępny nie tylko jako kolor farb do ścian. Wielu projektantów wyposażenia prześciga się w coraz to orgialniejszych formach, co sprawia że wybór jest naprawdę duży. Miętowe wyposażenie kojarzy się przede wszystkim z motywem retro, ale możliwości jest dużo więcej. Zielone barwy można wprowadzić do kuchni poprzez:

  • kolor ścian
  • meble
  • sprzęt AGD
  • dodatki i wykończenia

Miętowe ściany w kuchni

Zastosowanie tego koloru jest świetnym pomysłem w przypadku, kiedy pożądany jest efekt świeżości pomieszczenia. Kolor miętowy można zastosować poprzez klasyczne farby lub tapet o różnorodnych motywach na przykłąd roślinnych. Dobrze prezentuje się na wszystkich ścianach lub pojedynczych z połączeniem z innymi kolorami (przeważnie stosuje się biel). Sprawdzone połączenia z miętowym stanowią białe i drewniane meble oraz pojedyncze dodatki w zielonych odcieniach. Alternatywą do farb i tapet są płytki w kolorze miętowym, które świetnie będą pasować nad blatami i okolicy zlewu.

Miętowe meble w kuchni

Alternatywą do miętowych ścian jest zastosowanie mebli w tym kolorze. Szafki, półki i fronty kuchenne w tym kolorze prezentują się bardzo dobrze i nowocześnie w otoczeniu bieli oraz drewna. Ponadto świeżość miętowego zjawiskowo łączą się z metalowymi i szklanymi sprzętami AGD. Aby nie dopuścić do przytłoczenia lub nudy w miętowej kuchni warto przełamywać charakter tego koloru za pomocą białych i kolorowych dodatków.

Wyposażenie i dodatki kuchenne w kolorze miętowym

W przypadku kiedy głównymi kolorami w kuchni są biele, błękity czy żółcie, warto je uzupełnić barwami miętowymi. Zjawiskowe efekty dają dodatki i sprzęt taki jak naczynia, organizery, przyrządy kuchenne, czajnik czy toster w kolorze miętowym. Najbardziej zjawiskowym sprzętem w kuchni jest miętowa lodówka. Tak duży element nawet w całkowicie białej kuchni robi duże wrażenia. W zależności od konkretnego elementu mogą one wzmacniać charakter retro lub wręcz przeciwnie – nowoczesny.

Oryginalna miętowa kuchnia

Dzięki temu, że ta barwa zieleni nie jest bardzo popularna, łatwo dzięki niej urządzić piękne i nieoczywiste wnętrze. Zastosowanie miętowego wprowadzi świeży charakter oraz sprawi, że wystrój będzie bardzo oryginalny. Alternatywą do zielonych ścian są mebli czy wyposażenia w tym kolorze, ale również pomalowanie na miętowo parapetów czy grzejników da ciekawe efekty.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 − 13 =