Wieczorny odpoczynek w krainie magicznej zieleni – inspirujące efekty świetlne do ogrodu

Jeśli nasz ogród pięknie prezentuje się za dnia, możemy pójść krok dalej i sprawić, aby wieczorem i nocą rozbłyskiwał na nowo, zyskując tym samym drugie życie. Odpowiednio oświetlony ogród nie tylko pozwoli nam zażywać przyjemności wieczornego obcowania z przyrodą, lecz zarazem nabierze głębi i pozwoli odkryć się po raz kolejny, gdyż z pewnością spojrzymy nań od innej niźli dotychczas strony. Współczesny rynek specjalistyczny ma do zaoferowania wiele skutecznych i interesujących rozwiązań, które pozwolą zrealizować większość pomysłów.

 

Oświetlenie led i oświetlenie solarne 

Obydwa rodzaje oświetlenia cieszą się dużą popularnością. Zaletą oświetlenia solarnego jest fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne, a jego użytkowanie nie pociąga za sobą kosztów. Oprócz tego lampy solarne nie wymagają dostępu do sieci elektrycznej do działania. Z kolei montując oświetlenie led nie musimy zastanawiać się, czy do miejsca w którym je umieścimy za dnia dociera dość słońca, gdyż jego działanie jest niezależne od pogody. Dzięki energooszczędności oświetlenie led również stanowi rozwiązanie stosunkowo ekonomiczne w użytkowaniu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy połączyli obydwa rodzaje oświetlenia, montując na przykład oświetlenie solarne wzdłuż dróżek przebiegających przez nasz ogród, a oświetlenie led w miejscach wymagających konkretnego doświetlenia.

 

Laserowe oświetlenie ogrodu –  światło do zadań specjalnych

Dzięki możliwości punktowego doświetlenia dowolnego miejsca za pomocą światła laserowego, możemy wyeksponować wybrane przez nas punkty ogrodu nadając im tym samym unikalny urok. Taki rodzaj światła pozwala na uzyskanie naprawdę wyjątkowych efektów – możemy je wykorzystać aby uczynić gwiazdę z naszego ulubionego krzewu, bądź napełnić magicznym blaskiem oczko wodne. Oświetlenie laserowe jest dostępne w wielu kolorach, co pozwala zaaranżować je na wiele sposobów, zgodnie z naszym gustem i wyobraźnią.

 

Znaczenie barwy oświetlenia ogrodu

Warto też zwrócić uwagę na barwę światła wykorzystywanego w naszym ogrodzie. Białe, zimne światło wydobywa szczegóły, co może być przydatne przy oświetleniu bardziej rozbudowanych formacji roślinnych. Z kolei żółte światło o ciepłej barwie dobrze sprawdzi się przy oświetlaniu kamiennych elementów naszego ogrodu oraz trawnika, skutecznie wydobywając jego naturalne walory.

 

Kształty lamp oświetlających ogród i ich funkcje – podsumowanie

Wzornictwo źródeł światła, za pomocą których możemy sprowadzić blask na nasz ogród, jest bardzo zróżnicowane. Począwszy od stojących lamp przypominających swoim wyglądem pochodnie, poprzez kuliste, zawieszane lampiony i girlandy z ażurami, aż po utrzymane w starodawnej stylistyce kinkiety – oferta jest bardzo szeroka i każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Zależnie od kształtu i sposobu montażu lampy ogrodowe mogą spełniać również różne funkcje – blask może dochodzić z dołu, z góry, lub być skierowany w dowolnym wybranym przez nas kierunku – dzięki temu odpowiednio zaplanowany ogród może zabłysnąć na wiele różnych sposobów co pozwoli wykreować jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

 

Dowiedz się więcej o na https://www.vidaron.pl/poradnik/gra-swiatel-w-ogrodzie-inspirujace-efekty-swietlne-do-ogrodu

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 × 14 =