Komoda w nowej odsłonie

Na Twoim strychu od dawna kurzy się stara komoda po babci? A może na pchlim targu za parę groszy udało Ci się upolować urokliwe, drewniane cudo? Sprawdź, jak w prosty sposób odświeżyć nadgryziony zębem czasu sprzęt i nadać mu nowy, niepowtarzalny charakter.

Oczyszczenie drewnianej powierzchni

Pierwszym etapem renowacji jest dokładne oczyszczenie drewna i usunięcie resztek lakieru i innych zabrudzeń. Możesz to zrobić przy pomocy papieru ściernego lub szlifierki. Detale i załamania drewna przetrzyj ściereczką nasączoną rozpuszczalnikiem. Sprawdź też stan metalowych elementów konstrukcji, takich jak zawiasy czy prowadnice szuflad. Jeśli to konieczne, zadbaj o ich wymianę.

Odpowiedni lakier

Kolejnym i najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniej farby, lakieru lub bejcy. W wielu przypadkach zmiana koloru drewna wystarczy, żeby w pełni zmienić charakter swojego wnętrza. Możesz zdecydować się na naturalny odcień drewna z widocznymi słojami lub pełny, wyrazisty kolor, który sprawi, że odnowiony mebel od razu będzie przyciągał uwagę gości. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie specjalnego lakieru postarzającego drewno, który podkreśli charakter staromodnej komody i doskonale sprawdzi się np. w stylizacjach retro czy romantycznych, dziewczęcych sypialniach.

Zadbaj o detal

Komody z dużą ilością szufladek i szafek dają ogromne pole do popisu renowatorskiej wyobraźni. Dodanie ciekawych gałek czy uchwytów może zamienić nawet najprostszy sprzęt w oryginalny element wystroju. Na rynku dostępne jest mnóstwo różnego typu dodatków – od prostych, klasycznych wzorów, przez gięte, metalowe detale, aż po dekoracyjne gałki, stylizowane na malowaną ręcznie porcelanę. Wybór należy do Ciebie – przyjrzyj się wnętrzu, w którym stanąć ma Twoja odnowiona komoda, puść wodzę fantazji i spraw, by pozornie niepotrzebny, zakurzony mebel zyskał nowe, pełne koloru życie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 × 9 =