Panele winylowe w zupełnie nowej odsłonie

Wśród materiałów przeznaczonych do wykańczania podłóg największą popularnością od lat cieszą się panele laminowane. Dzięki nieustannie udoskonalanej technologii produkcji stanowią tańszą alternatywę dla naturalnego drewna. W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane przez klientów są jednak podłogi winylowe, które łączą w sobie zalety laminatu i drewna.

Czym są nowoczesne panele winylowe?

Zgodnie z definicją winyl to syntetyczny polimer wytwarzany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Podłogi na bazie tego materiału cieszyły się dużą popularnością w okresie PRL-u. Wykładziny gumolitowe charakteryzowały się niską ceną, trwałością i wytrzymałością. Ich podstawową wadą był jednak mało estetyczny wygląd. Wzory naniesione na wykładzinę najczęściej wyglądały tandetnie i sztucznie. Nowoczesne panele winylowe to produkty, które charakteryzują się zdecydowanie wyższą jakością.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkty te doskonale imitują naturalne drewno i mogą stać się skuteczną alternatywną dla laminatów. W przeciwieństwie do wykładzin gumolitowych podłogi z paneli winylowych nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów. Podczas ich wytwarzania nie używa się ftalanów ani innych substancji, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Zastosowanie sztywnego polimerowego rdzenia oraz kilku warstw winylu sprawia, że panele winylowe są przyjemne w dotyku i nie odkształcają się pod wpływem nierówności.

Właściwości podłogi wyłożonej panelami winylowymi

Panele winylowe w przeciwieństwie do laminatów charakteryzują się większą elastycznością, dzięki czemu ewentualny upadek na podłogę będzie mniej bolesny i nieprzyjemny. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem wielowarstwowej konstrukcji są jej właściwości antypoślizgowe i wodoodporne. Wszystko to sprawia, że podłogi winylowe mogą być układane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Materiał wykorzystywany do produkcji paneli charakteryzuje się wysokim progiem zużywalności i dużą odpornością na ścieranie. Oznacza to, że podłogi winylowe sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach, ale również miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszego, takich jak biura, hotele czy apartamenty.

Udoskonalenie procesu produkcyjnego pozwoliło stworzyć produkty, które są odporne na działanie promieniowania słonecznego. Dzięki temu najwyższej jakości panele oferowane przez renomowanych producentów, takich jak http://meister.pl/ nie odkształcają się pod wpływem ciepła i mogą być z powodzeniem stosowane wraz z ogrzewaniem podłogowym. Na wyróżnienie zasługuje również prosty system montażu na klik, podobny do tego stosowanego w laminatach. Niewielka grubość paneli winylowych sprawia, że mogą być układane na starych podłożach. Osoby, którym nie odpowiadają tzw. pływające podłogi, wybiorą produkty klejone lub samoprzylepne. Właściwości wodoodporne winylu sprawiają, że również czyszczenie paneli nie nastręcza żadnych trudności. Użytkownicy podłóg w zależności od potrzeb mogą korzystać z odkurzacza lub myć na mokro przy użyciu wody, detergentu oraz mopa.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
19 + 3 =