Jeśli planujesz generalny remont domu lub chcesz zakupić nowe meble, by odświeżyć wnętrze, nie pozbywaj się starych. Doceń staromodne przedmioty odziedziczone po dziadkach czy rodzicach lub te, które od lat zalegają na strychu. Możesz się zdziwić jaki potencjał kryje się w przedmiotach nadgryzionych zębem czasu, i ile dają możliwości wykorzystania.

Wiele pomysłów na renowację

Stary regał możesz zmienić w nowoczesny mebel, pasujący do twojego wnętrza. Wystarczy, że zdejmiesz z niego drzwiczki lub wyjmiesz szyby, a stanie się niebanalną biblioteczką, która wyeksponuje twoje ulubione książki.

Całość możesz pomalować na biało lub na inny kolor, możesz też obkleić powierzchnię wzorzystą fototapetą. Ciekawy efekt osiągniesz wyjmując niektóre półki – stary regał stanie się lekkim wielofunkcyjnym meblem o zaskakującej formie.

Regał możesz podzielić też na poszczególne elementy, które posłużą jako wiszące półki, szafki nocne lub oryginalne stoliki kawowe. Jeśli lubisz naturalny wygląd drewna, powierzchnię mebla możesz poddać renowacji. Wbrew pozorom, możesz to zrobić samodzielnie. Wskazówki znajdziesz tutaj: https://www.vidaron.pl/poradnik/odnawianie-starego-regalu-poradnik-krok-po-kroku.

Zaskakujące pomysły

Wielu z nas posiada na strychu lub w piwnicy stare dziecięce łóżeczko, które po kilku modyfikacjach może stać się biurkiem lub szafką. Wystarczy, że w miejsce stelaża pod materac umieścisz drewniany lub szklany blat, a całość odmalujesz lub polakierujesz. Jeżeli jesteś miłośnikiem stylu retro możesz wykorzystać stare komódki i szafki, nie zmieniając ich kształtu.

Ciekawy efekt osiągniesz, obklejając fronty szuflad wzorzystą folią samoprzylepną, a boki mebla malując na biały kolor. Dodaj do tego niebanalne uchwyty i gotowe! Bez problemu odmienisz też wysłużone fotele lub sofy, zmieniając obicie. Jeśli mebel nie ma skomplikowanej formy, możesz to zrobić samemu, wykorzystując kawałek materiału, wykrojony w odpowiedni kształt. Po rozciągnięciu materiał należy przyszyć zszywaczem tapicerskim.