Winylowe płytki – najlepszy wybór do wnętrz komercyjnych

Podłoga z naturalnego drewna w intensywnie użytkowanym miejscu? To niezbyt dobry pomysł, nawet wtedy, gdy zostanie pokryta najtwardszym lakierem. Nie trzeba jednak wcale rezygnować z piękna drewna w takich przestrzeniach, ponieważ atrakcyjną alternatywą jest w tym przypadku winyl, a dokładnie płytki winylowe, które można kupić obecnie w wielu interesujących wzorach drewnopodobnych.

Winyl jako materiał stosowany w wykańczaniu wnętrz

Winyl jest wszechstronnym materiałem stosowanym w wykończeniu podłóg – produkuje się z niego wykładziny w rolkach i płytkach, zarówno wykładziny dywanowe, jaki i twarde, które na rynku dostępne są już od dawna. Z winylu produkuje się także płytki i panele, które są nowością, ale już teraz można spotkać się z nimi w wielu przestrzeniach, między innymi w sklepach, punktach usługowych, hotelach, obiektach gastronomicznych czy biurach.

Płytki winylowe przede wszystkim wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, są wodoodporne, izolują akustycznie, również są łatwe do utrzymania w czystości. Ze względu na swoją warstwową budowę, są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, przykładowo płytki Expona pokrywane są aż 0,7 mm ochronnej warstwy wykonanej z poliuretanu, która dodatkowo powoduje, że posadzka jest odporna na zabrudzenia.

wykladziny-pcv

Wzory i kolory w płytkach winylowych

Oprócz zachęcających parametrów technicznych płytki winylowe wyróżniają się także efektownym wzornictwem – dostępne są we wzorach drewnianych, zarówno standardowych, jak i rustykalnych, imitujących drewno gatunków rodzimych i egzotycznych, można też kupić je we wzorach kamienia naturalnego, na przykład marmuru czy łupków, wzorach metalicznych, przypominających beton czy płytki ceramiczne, a także inne wzory, na przykład blachę ryflowaną albo korek. Tak szeroka gama różnych wariantów wzorniczych powoduje, że płytki winylowe idealnie nadają się do wnętrz, gdzie pragnie uzyskać się niskim kosztem piękny efekt wizualny, bez utraty trwałości i wytrzymałości podłogi.

W internecie można już teraz zapoznać się z różnymi wariantami płytek winylowych oraz ich wzorami, które mogą stanowić inspirację do stworzenia własnej aranżacji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 6 =