Aranżacja zielonej łazienki

Zielony to Twój ulubiony kolor? Chcesz mieć zieloną łazienkę, ale nie chcesz by jednocześnie przerażała, doprowadzała do łez i wywoływała chęć ucieczki? Tak, to jest możliwe. Zieleń nie musi być przecież eksponowana jako blady, groszkowy czy inny, powodujący mało-eleganckie skojarzenia ocień kafelków. Możliwości jest wiele. Zielone płytki i łazienki mogą być piękne. Poniżej pragnę przedstawić dwie inspiracje łazienek z kolorem zielonym w roli głównej.

Zew natury – zielona łazienka z motywami drewna

Zieleń to kolor natury, daje ukojenie, odpręża. Zbliża nas z przyrodą. Może warto pójść krok dalej i dosłownie wprowadzić dziką roślinność do naszego wnętrza. Spokojnie, przez wzgląd na wygodę i funkcjonalność jedynie w postaci obrazów i materiałów. Na rynku jest obecnie ogromny wybór fototapet bardzo wysokiej jakości, które z powodzeniem zastąpić mogą tradycyjne płytki na jednej ze ścian, pokryć fronty szafek czy drzwi. Wyobraźmy sobie ścianę pokrytą intensywnie zielonymi liśćmi tropikalnych drzew. W takim otoczeniu kąpiel może być jak podróż rzeką przez amazoński las deszczowy. Dla wielbicieli rodzimej przyrody również znajdzie wiele wzorów, które dadzą wytchnienie ich zmysłom.
Na podłodze polecamy ułożyć płytki drewnopodobne, które dopełnią klimat łazienki inspirowanej naturą i wizualnie ocieplą pomieszczenie. Płytki imitujące drewno na bazie gresu są wytrzymałe, odporne na panujące w łazience warunki i łatwe w konserwacji. Mogą zastąpić dowolny gatunek. Drewno zastosować można także bezpośrednio, w postaci blatu czy szafek łazienkowych. Zawsze pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. W takiej aranżacji armatura łazienkowa i pozostałe ściany najlepiej będą prezentowały się w bieli. Wyeksponuje to nasz motyw przewodni i rozjaśni pomieszczenie. Sprawdzić się mogą także delikatne, kremowe odcienie współgrające z wykorzystanym „gatunkiem drewna”. Dodatki i akcesoria łazienkowe mogą nawiązywać do zieleni, drewna lub zachowywać neutralność dzięki bieli.

Dostojna i elegancka łazienka w ciemnej zieleni

Teraz powróćmy z lasów na salony. Coś dla osób ceniących szyk i wysoki połysk – zielono biała łazienka w stylu Glamour. Czy łazienka od dołu do góry musi być wyłożona płytkami? Niekoniecznie. W miejscach mniej narażonych na wilgoć, na przykład położonych wyżej czy oddalonych od wanny i umywalki możemy wykorzystać specjalnie przeznaczone do zastosowania w łazienkach farby. Nie przepuszczają one wilgoci w głąb ścian, jednocześnie pozwalając im oddychać. Te miejsca można pomalować na butelkową zieleń, kolor lekko przygaszony, przepełniony powagą i dostojeństwem. Mogą to być także płytki biegnące szeroki pionowy albo poziomym pasem przez pomieszczenie.
Niżej i w miejscach o bezpośrednim kontakcie z wodą dobrze zaprezentują się białe, duże płytki. Wspaniale pasować do takiego wnętrza będzie boazeria angielska. Doda stylu i elegancji. Resztę elementów zachowajmy również w bieli. Szafki czy zasłony oraz ręczniki mogą nawiązywać spokojnie do koloru przewodniego jakim jest butelkowa zieleń. Do ożywienia i uszlachetnienia wnętrza posłużą akcesoria. Ramy luster, uchwyty szafek czy baterie umywalkowe w kolorze złotym dopełnią efekt. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/6-pomyslow-na-aranzacje-zielonej-lazienki-inspiracje

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
4 − 1 =