Jak wybrać odpowiednią bramę garażową?

Jeśli w naszym domu jest samochód, a może nawet i kilka, to z pewnością posiadamy również garaż. To duże udogodnienie, jeśli jesteśmy właścicielami domu wolnostojącego. Oczywiście najważniejszym elementem każdego garażu, jest jego brama. Jeśli zamierzamy w nią zainwestować to należy bez wątpienia przyjrzeć się temu, jakie powinna ona spełniać wymagania. Najważniejsze z nich to termoizolacyjność, zabezpieczenie jej przed włamaniem oraz łatwość otwierania.

Jakie bramy garażowe są dostępne na rynku?

Bramy garażowe, które są dostępne na rynku, różnią się od siebie konstrukcją oraz sposobem otwierania. Na ten moment klient może zdecydować się na jeden z czterech funkcjonalnych rodzajów wrót. Są to wrota uchylne, segmentowe, rozwierane oraz rolowane. Przy czym segmentowane oraz rolowane są zdecydowanie nowocześniejszymi koncepcjami.
Co powiedzieć można o bramach segmentowych, nazywanych również sekcyjnymi? Mają one naprawdę sporo zalet, wśród których wymienić można przede wszystkim wysokiej jakości izolację termiczną. Dobra w tym przypadku jest również izolacja akustyczna, brama łatwo się uruchamia, jest wiatroszczelna. Chroni przed ewentualnymi włamaniami. Jej zastosowanie pomaga nam również na zaoszczędzenie miejsca w garażu. Jeśli chodzi natomiast o wzornictwo tego rodzaju bramy, jest ono bardzo różnorodne.

Bramy rolowane, zwane również roletowymi, wiążą się z dość dużym kosztem, oscylującym wokół ponad 3000 tysięcy złotych. Już fabrycznie wyposaża się je w automatyczny napęd, dlatego też taka jest ich cena. Ich nazwa wskazuje na podstawową ich cechę, działają one na zasadzie rolet i tym samym zajmują niewiele miejsca. Płaszcz takiej bramy składa się z lameli, wykonywanych ze stali lub też aluminium. Łączy się je przegubowo. Ich podstawowe cechy to zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa, wygodna obsługa i odporność na korozję. Brama zatem przez długi czas jest utrzymywana w naprawdę bardzo dobrym stanie.

Bramy uchylne oraz rozwieralne

Te dwa rodzaje bram, można zaliczyć do bardziej tradycyjnych rozwiązań. Bramy uchylne cały czas mają dużą popularność na rynku, ponieważ mają niską cenę. Jednak wiąże się to także z tym, że nie są one tak bardzo szczelne jak inne rozwiązania. Poleca się je przede wszystkim do garaży, które nie są ogrzewane oraz tych, które nie są połączone z domem. Tego typu bramę można otwierać ręcznie lub mechanicznie.

Bramy rozwieralne nie są niestety zbyt poręcznym rozwiązaniem i z tego względu stosuje się je już coraz rzadziej. Na ten moment przede wszystkim służą jako wejście do składzików gospodarczych, do których raczej rzadko się zagląda. Mają one prostą konstrukcję i równie łatwy montaż, dlatego też mimo wszystko znajduje się na nie pewien popyt.
Jeśli chcemy zainwestować w naprawdę dobrej jakości bramę garażową, to przede wszystkim musimy znaleźć firmę specjalizującą się w takich rozwiązaniach. Będzie ona nam w stanie doradzić, co najlepiej sprawdziłoby się właśnie u nas. Taką firmę jest między innymi Kapica.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
4 × 17 =