Luka pomiędzy kuchennymi szafkami a sufitem nie musi być nudna i zostawiona zupełnie pusta. Istnieje naprawdę wiele sposobów, aby przestrzeń była zagospodarowana w pełni funkcjonalnie i zarazem prezentowała się ładnie na ścianie nad blatem kuchennym. Zapoznaj się z paroma pomysłami na ciekawe rozwiązania wykończeń ścian nad blatami.

Co nad blatem w kuchni – kilka sugestii

  • Zaprezentuj swoje kolekcje na ścianie nad blatem

Jeśli tylko jesteś miłośnikiem zbierania różnych przedmiotów, ale nie masz na nie przeznaczonego miejsca, to przestrzeń nad kuchennymi szafkami może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nasze oczy skierują się w górę w kierunku prezentowanej kolekcji. Wszelkie wazony, flakony, zbiory listów, czy książki będą świetnie wyeksponowane na ścianie nad blatem kuchennym.

  • Miejsce na ukrycie

Ściana nad blatem w kuchni może znakomicie posłużyć jako miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, jeżeli nie ma na nie miejsca w innych zakątkach kuchni. I tak kosze, przedmioty dekoracyjne, czy akcesoria kuchenne mogą być zawieszone za pomocą haczyków, czy listew magnetycznych właśnie na ścianie. Przestrzeń będzie uporządkowana i schludna.

  • Vintage nada charakteru ścianie nad blatem

Dysponując wystarczającą ilością miejsca, można powiesić na ścianie w przestrzeni nad szafkami przedmioty w stylu vintage np. oprawione zdjęcia rodzinne, lustra, czy zabytkowe akcesoria kuchenne. Każdy detal z pchlego targu może nadać nietuzinkowego charakteru wolnej przestrzeni nad blatami.

  • Co na ścianę nad blatem kuchennym – nie tylko przedmioty

Umieszczenie w luce nad kuchennymi szafkami cegły może sprawić, że otrzymamy ciekawy, industrialny efekt, a pomieszczenie nabierze dodatkowo przytulności. Elegancja i nowoczesność w jednym.

  • Zainwestuj w rośliny nad kuchennymi blatami

Trochę zieleni w kuchennej przestrzeni zawsze jest mile widziana, a wnętrze zyska na świeżości i czystości. Dobrym pomysłem mogą okazać się identyczne rośliny usytuowane nad płytą blatu kuchennego, ale też różniące się od siebie. Wszystko zależy od inwencji i upodobań.

  • Tablice i organizer na ścianie nad blatem w kuchni

Jeśli nie możemy zapamiętać dat ważnych rodzinnych uroczystości, mamy kłopot z tym, jakie produkty spożywcze się nam skończyły, czy chociażby chcemy pochwalić się twórczością naszych pociech, zawieszenie tablic czy to korkowych, czy do złudzenia przypominających tablice szkolne – będzie niebanalnym pomysłem na wykorzystanie wolnej przestrzeni.

  • Przestrzeń na praktyczne przedmioty

Czasami zdarza się, że brakuje nam miejsca do przechowywania bez względu na to, czy kuchnia jest mała, czy duża. Nie ma wystarczającej powierzchni na umieszczenie papierowych ręczników, czy ściereczek. Tu właśnie przydaje się ściana nad kuchennym blatem. Zagospodarowanie miejsca ma nie tylko przeznaczenie praktyczne, ale i wizualnie może równie świetnie prezentować zamontowane rzeczy.

  • Oświetlenie również w cenie

Zamontowanie na ścianie nad kuchennym blatem oświetlenia, czy to w postaci delikatnych żarówek, czy większych lampek sprawi, że jedna z trudniejszych przestrzeni nabierze ciepłego, przyjemnego charakteru.

Przeczytaj więcej na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/sciana-nad-blatem-kuchennym-5-pomyslow-na-jej-wykonczenie