Jak dobrać kolor ścian do jasnych mebli – wszystko co trzeba wiedzieć

Jasne meble nie muszą być białe, ale właśnie biel należy do grupy barw o wiodącym znaczeniu we współczesnej aranżacji. Do tego koloru pasuje wszystko, ale i tak warto się dokładnie pochylić nad wyborem farby do pomalowania ścian. Na co się zdecydować? Wszystko zależy od zamierzonego efektu.

Dobór koloru ścian do jasnych mebli w małym wnętrzu

Posiadacze małej kuchni, niewielkiej sypialni czy salonu o ograniczonej powierzchni powinni wykorzystać paletę kolorów do optycznego powiększenia tych pomieszczeń. Zastanawiając się, jak dobrać kolor ścian do jasnych mebli, pod uwagę w pierwszej kolejności należy wziąć dostępny metraż. Na niewielkiej powierzchni nie ma sensu malować ścian na ciemne barwy. Wówczas nawet jasne meble nie uchronią wnętrza przed przygnębiającym wrażeniem. Małe pomieszczenie wręcz prosi się o zastosowanie jasnej, dodającej energii palety. Korzystnie wpłynie to samopoczucie mieszkańców i użytkowników pokoju czy kuchni. Te same wskazówki przydadzą się osobom szukającym inspiracji, jaki kolor ścian do jasnych mebli łazienkowych wybrać. Mieszkanie w bloku rzadko może się pochwalić dużą łazienką. Rozwiązaniem problemu ograniczonego metrażu okażą się meble i farby w kolorze przełamanej bieli, jasnej szarości czy pastelowego różu.

Swobodny dobór koloru ścian do jasnych mebli

Większe pole do popisu mają aranżujący przestronne wnętrza. Niestety łatwo tam o stworzenie surowego, niezbyt domowego wrażenia. Jeżeli celem nie jest pomieszczenie zimne w odbiorze czy przytłaczającego swoimi rozmiarami, dobór koloru ścian do jasnych mebli powinien uwzględniać różne farby. W tym także te nieco ciemniejsze. Wyposażenie będzie się wyróżniało na ich tle, ocieplą jednak wnętrze i sprawią, że będzie się wydawało mniejsze oraz przytulniejsze. Jaki kolor ścian do jasnych mebli w pokoju o znacznych rozmiarach wybrać? Na czasie są intensywne odcienie, takie jak ciemna butelkowa zieleń, szarość w intensywnym wydaniu czy kolor morski. Wśród bardziej dynamicznych pomysłów znajduje się ciemnożółty, bordowy czy czerwony. Im bardziej wyrazista barwa, tym większego rozsądku wymaga. Wystarczy pokrycie nią wnęki czy fragmentu ściany, aby stanowiła oryginalny dodatek i tło dla jasnych mebli. Jasne meble to funkcjonalne i modne wyposażenie. Ich zastosowanie da lepszy efekt w połączeniu z przemyślaną barwą ścian. Większość aranżujących samodzielnie wybiera takie zestawienia. Przydatne okazują się wówczas wzorniki czy próbki farb. Zawsze można też skonsultować się z projektantem wnętrz lub wykorzystać jeden z programów do aranżowania. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/najlepsze-kolory-scian-do-jasnych-odcieni-mebli

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
7 + 2 =