Dziś każdy z nas chce mieszkać w domu bądź też w mieszkaniu, które jest uznawane za nowoczesne. Oczywiście dla każdego z nas to co nowoczesne, różni się znacząco pomiędzy sobą. Inne rzeczy nam się podobają, inne zwracają naszą uwagę. Trzeba jednak przyznać, iż są pewne elementy wystroju wnętrz, które jednoznacznie wskazują na to, iż jest ono urządzone zgodnie ze współczesnymi trendami i wskazówkami dekoratorów, którzy przekazują nam je chociaż poprzez telewizję.

Nowoczesne dodatki – jakie powinny być?

Jeśli chodzi o samo wnętrze, opiera się ono na pewnej bazie. Dziś przykładowo niezwykle popularne są wnętrza w bieli i drewnie, które od razu kojarzą nam się z tak powszechnym stylem skandynawskim. Większość osób ceni sobie takie minimalizm, nie umieszczając w poszczególnych pomieszczeniach zbyt dużej ilości mebli. O tym czy dany pokój jest nowoczesny, świadczy również w dużej mierze dobór dodatków. Na rynku jest ich wiele, dlatego też każdy z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Popularne są dodatki w kolorze złota, srebra czy też naturalnego drewna. Obecnie nowoczesne wnętrza nie są przepełnione zbędnymi bibelotami, które można uznać za „zbieracze kurzu”. Nowoczesność wiąże się raczej z minimalizmem i oczywiście dobrym smakiem. W pomieszczeniach warto zatem umieszczać ramki na zdjęcia, stylowe lampy czy też ładne wazony. Są to nie tylko ciekawe dodatki, ale również i bardzo funkcjonalne przedmioty. Nowoczesność bowiem opiera się również na bardzo rozsądnym aranżowaniu przestrzeni. Minimalizowaniu dodatków, ale za to stawianiu na coś naprawdę godnego uwagi.

Jakie kolory pasują do nowoczesnych wnętrz?

W nowoczesnych wnętrzach można dziś przede wszystkim spotkać biel, naturalne drewno, niekiedy również gołą cegłę. Królują zdecydowanie kolory jasne, typowo pastelowe, które są delikatne i rozjaśniają również pomieszczenia. Ze względu na to, iż nieruchomości są dziś stosunkowo drogie, wiele osób nie stać na duże mieszkania. Dlatego też małe pomieszczenia idealnie współgrają z jasną i bardzo przejrzystą nowoczesnością. W takim nowoczesnym pokoju, nie może również zabraknąć jakiegoś bardziej wyrazistego dodatku. Można tutaj wspomnieć o czerwonym obrazie, musztardowej poszewce na poduszkę czy też granatowej zasłonie. Takich elementów nie musi być zbyt wiele, czasem wystarczy jeden bardzo konkretny akcent. To powoduje, że pomieszczenie staje się dużo bardziej ciekawe i zaskakujące. Pomieszczenia nowoczesne to zatem minimalizm, jasne wnętrza i kontrast, który jest idealnym uzupełnieniem. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Vidaron: https://www.vidaron.pl/poradnik/wnetrza-w-bieli-i-drewnie-najlepsze-inspiracje