Jak zaaranżować salon w domu jednorodzinnym?

Salon jest w każdym domu jednym z najważniejszych miejsc. To on w końcu stanowi ośrodek działania każdej rodziny. W tym pomieszczeniu możemy odpoczywać, relaksować się, rozmawiać ze sobą, czytać książki, oglądać filmy i wiele, wiele innych rzeczy. Ogółem rzecz biorąc, jest to ogromnie ważny pokój, którego wystrój jest szczególnie ważny, bo w końcu to tam będziemy żyć na co dzień. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak urządzić salon tak, aby było w nim miło i przyjemnie!

Nowoczesność i kreatywność

Mało kto zdaje sobie sprawę ale nowoczesne style pozwalają na rozwinięcie skrzydeł kreatywności. Dzięki ich plastyczności możemy dać się ponieść naszej wyobraźni. Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu? Bardzo prosto! Musimy przede wszystkim wykorzystać minimalizm i prostotę, które cechują większość obecnie modnych nurtów architektury wnętrz. Ostatnio szczególnie pożądane są jasne kolory z niewielkimi przebiciami ciemnych oraz geometryczne kształty. Dzięki nowym technikom i technologiom możemy pokusić się o nadanie ścianom trójwymiarowej właściwości, której podstawą byłyby właśnie proste kształty. Dzięki temu nadamy powierzchniom ścian niesamowitej głębi. W nowoczesnych wnętrzach łatwo jest także podkreślić niektóre elementy – wyposażenie, dodatki itp. Warto na przykład zobaczyć jak będzie prezentował się kominek o chropowatej powierzchni na tle gładkich ścian. Więcej o urządzaniu kominka można poczytać pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/najmodniejsze-inspiracje-kominkow-ozdobionych-tynkiem-dekoracyjnym

Prowansalskie klimaty

Styl prowansalski cechuje się niezwykłą delikatnością i zwiewnością, którą mogą przebijać czasami nieco cięższe dodatki ale w zdecydowanie mniejszych ilościach. Z tego też powodu w tym nurcie dominują takie barwy jak różne odcienie różu, żółci, błękitu, fioletu i zieleni. W ten sposób można ozdobić ściany. Doskonałym pomysłem jest też wykorzystanie nieco cięższych, drewnianych mebli, jak na przykład stół z ciemniejszego drewna, który będzie idealnie kontrastował z pozostałą częścią pomieszczenia. Warto się nad tym zastanowić, tym bardziej, że kontrasty są ostatnio w modzie!

Shabby chic

Mało kto zdaje sobie sprawę z istnienia takiego stylu ale jest on całkiem podobny do prowansalskiego klimatu. Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim podobną kolorystyką ale jest zdecydowanie bardziej delikatny. Stąd warto także zdecydować się na delikatne, lekkie i jasne dodatki, najlepiej takie, które nadają wnętrzu romantycznego polotu. Jest to idealny pomysł na urządzenie salonu w domu młodych par, które są jeszcze same i chcą się nacieszyć po prostu sobą! Nic nie wprowadza w bardziej miłosny nastrój niż właśnie shabby chic.
Aranżując salon przede wszystkim musimy zastanowić się nad sobą – czego oczekujemy od miejsca, w którym mieszkamy, jak chcemy siebie wyrazić i przede wszystkim co nam się podoba, a co nie. W końcu salon (tak samo jak reszta domu) muszą być urządzone w taki sposób, abyśmy dobrze się w nim czuli!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
52 ⁄ 26 =