Niespotykane kolory ścian

Ściany odgrywają w aranżacji wnętrz ogromną rolę. Stanowią tło dla wyposażenia, mogą też sprawić, że dane pomieszczenie będzie się wydawało większe lub bardziej przytulne. Od wielu sezonów nieprzerwanie trwa moda na stonowaną kolorystykę ścian. Takie rozwiązanie postrzegane jest jako bezpieczne i nadające wnętrzom nowoczesny charakter. Stopniowo jednak na znaczeniu zyskują także odważniejsze barwy, dzięki którym aranżacja staje się niewątpliwie ciekawsza. Jednym z lepszych pomysłów na niespotykane kolory ścian pozostają różne odcienie koloru miodowego.

Miodowy kolor na ściany w różnym stylu

Barwa miodu nie jest jednorodna. Przeciwnie, liczba odcieni tego koloru daje naprawdę duże pole do popisu. Generalnie miodowy kolor ścian będzie pasował do wnętrz utrzymanych w bardzo różnej stylistyce, począwszy od klasycznej, przez secesyjną, skandynawską, aż po aranżacyjny minimalizm. Rozwagi wymaga tu natomiast dopasowanie odcienia tej barwy do konkretnego wnętrza. O ile dobrym pomysłem będzie jaskrawy miodowy kolor na ściany w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, to raczej unika się go w aranżacjach klasycznych. Tutaj lepiej sprawdzą się stonowane, cieplejsze warianty barwy miodowej. Te ostatnie są zresztą bardziej uniwersalne, więc jeżeli szuka się sposobu na ocieplenie nowoczesnego wnętrza, także można po nie sięgnąć. Choć wciąż uznawany za kolor nietypowy, to zdecydowanie warto mu się bliżej przyjrzeć. Świetnie sprawdza się bowiem w praktycznie każdym wnętrzu, niejednokrotnie zupełnie je odmieniając.

Do czego pasuje kolor miodowy?

Na początku warto zaznaczyć, że kolor miodowy ściany powinien pokrywać na ograniczonej powierzchni. Sprawdza się jako uzupełnienie, ale w roli barwy bazowej na wszystkich ścianach byłby zbyt przytłaczający. Kiedy już pokryło się nim wybraną część pomieszczenia, warto pochylić się nad tym, do czego pasuje kolor miodowy? Lista takich barwnych propozycji jest długa, niektóre prezentują się jednak szczególnie korzystnie. Szukającym pomysłów na stonowanie aranżacji polecić można kolor szary bądź granatowy. To zestawienie często spotykane w pomieszczeniach urządzonych bardziej klasycznie.  A do czego pasuje kolor miodowy we wnętrzach nowoczesnych? Warto dobierać tu rozwiązania trochę na zasadzie kontrastów. A zatem ciepła żółć ścian skorzysta na jasnobłękitnych dodatkach, natomiast chłodny, jaskrawy odcień koloru miodowego można uzupełnić ciemną zielenią, fioletem czy kolorem śliwkowym. Bezpieczną alternatywą pozostają tu także biel, czerń czy brąz. Meble w takim wydaniu bardzo dobrze prezentują się na tle miodowej ściany.

Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/kolor-miodowy-scian-jak-wykorzystac-we-wnetrzu

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
25 ⁄ 5 =