garderoba DIY

Moda na diy (do it yourself) trwa w najlepsze. I dobrze, ponieważ dzięki niej polskie domy i mieszkania różnią się od siebie. A oryginalność jest dzisiaj w cenie. Samodzielnie wykonane konstrukcje aranżacyjne to też sposób na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Bez uniwersalnych i nie zawsze trafionych rozwiązań. Za to w duchu zasad ergonomii i codziennej wygody dla użytkownika. Do ciekawszych pomysłów należy samodzielnie wykonana nowoczesna garderoba. Projekt wydawałoby się skomplikowany, ale jak najbardziej możliwy do realizacji we własnym zakresie.

Nowoczesna garderoba to estetyka i funkcjonalność

Garderoba jako osobne pomieszczenie to najbardziej optymalne rozwiązanie. Każdy dysponujący wystarczającą ilością wolnej przestrzeni powinien skorzystać z takiego rozwiązania. Najlepiej gdy garderoba diy przylega do sypialni i znajduje się niedaleko łazienki. Można wydzielić ją samodzielnie, wykorzystując płyty kartonowo gipsowe. Wystarczy zamontować je na profilach aluminiowych, a następnie wykończyć jak zwykłą ścianę. Z pomocą tak zwanej suchej zabudowy w garderobie tworzy się wnęki do wieszania ubrań czy praktyczne półki na obuwie i inne rodzaje dodatków. Im większa garderoba, tym z reguły lepiej. Można tam wówczas przechowywać także ubrania sezonowe, sprzęt sportowy oraz rzeczy, po które sięga się sporadycznie. W mniejszych mieszkaniach pomoże wydzielenie nawet niewielkiej przestrzeni. Dzięki niej pozostałe pomieszczenia łatwiej będzie utrzymać w czystości. Znikną z nich meble, tradycyjnie wykorzystywane do przechowywania ubrań. A każde tego typu wyposażanie zajmuje przestrzeń i potęguje wrażenie aranżacyjnego chaosu.

Garderoba zrób to sam

Do nabycia są tak zwane garderoby do samodzielnego montażu. To produkty o różnej wielkości, na ogół można je dostosować do posiadanej powierzchni. Na przykład wnęki w ścianie. Jeżeli komuś marzy się wykonana od podstaw garderoba zrób to sam  jest koncepcją w sam raz dla niego. W realizacji takiego projektu posłuży dowolny materiał. Do tych chętniej stosowanych należą drewno, a także wspomniane płyty g-k. Można je przyciąć na konkretny wymiar, a nawet kształt. To coś dla osób chcących uzupełnić garderobę nietypowymi półkami o owalnym kształcie. Wówczas nawet niewielka wnęka prezentuje się ciekawiej. Miejsce przechowywania ubrań warto zamknąć, a nawet zasłonić. Jeżeli nie da się wstawić tradycyjnych drzwi, sprawdzą się przesuwne skrzydła. Montuje się je na prowadnicach, przytwierdzonych do podłogi i sufitu. Poza łatwym dostępem do całej garderoby, dodatkowym atutem pozostaje opcjonalny montaż lustra na powierzchni skrzydła. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/nowoczesna-garderoba-w-systemie-suchej-zabudowy-zrob-to-sam